Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Anhydrit

Autor: Lenka Gorman
Datum: 18.11.2018 23:03
uživatel: 128990

Dobry den, rekonstruujeme byt ve starším dome, kde jsme se rozhodli pro podlahové topeni a vyliti anhydritem. Po vybráni cele podlahy až pod traverzy, bylo potreba podlahu vyrovnat. To nám delali topenari. V den realizace anhydritu, firma která přijela vyměrila byt a zjistili, ze v jedne místnosti je 8cm a v další 4cm. Takže museli objednat více materiálu a s cenou sme šli o 13tisic nahoru. Chtěla bych se zeptat, kdo zodpovídá za vyrovnání podlahy před vylitim nebo jak to běžne funguje? Z anhydrit. firmy, mi tvrdí, ze takovou “prasarnu” dlouho neviděli a ze si jim mám o tuto částku navic rict. Topenari, ze je to chyba anhydrit firmy, pze neprijeli vyměřit byt dopředu, po te co jim volali a prosili o to. Taky nám spousta lidi říká, ze se maximálně vyleva do 5cm, ze 8cm už je hodně a bude trvat, než se podlaha nahreje. Moc dekuji za pomoc při řešení této situace.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jan Milata26.11.2018 20:16
Filip Filip19.11.2018 13:25
Jiří Kubíček19.11.2018 10:45

Datum: 26.11.2018 20:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127368
reakce na ...
nevím jak jste to měli domluvené.. jestli jste řekli topenářům, že tam chcete flaknout podlahovku... tak úkol splnili.. pokud jste po nich chtěla realizovat skladbu podlahy, tak selhali.. měli podlahy dorovnat polyšem, tak aby zbyla rozumná výška pro anhydrit.

Autor: Filip Filip
Datum: 19.11.2018 13:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Mě není jasné co chcete řešit, když je to hotové. 8 cm je silná vrstva a navíc je to 2 x dražší, než to mělo být. Nicméně asi vinu nesete Vy, nebo Váš stavební dozor. Když si totiž děláte stavební práce formou subdodávek, tak je jasné , že další firma předpokládá, že pokračuje v provádění dobře odvedeného díla. Přece někdo tu podlahu musel přebrat a zaplatit...… Filip

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 19.11.2018 10:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, jaké je celé složení té podlahy, je tam třeba i nějaká izolace, případně kročejovka ? Jedná se o podlahu mezi jakými prostory ? Čím se ta podlaha vyrovnávala ? Na mě to dělá dojem, že je to vina topenářů, protože podle toho, o jakou konstrukci se jedná, tedy mezi jakými prostory, je buď důležitá tepelná izolace nebo akustická izolace, a každá izolace patří na vyrovnaný povrch, což se evidentně nestalo. Nemohou to topenáři házet na firmu, která už dělá pouze finální roznášecí plovoucí vrstvu, ta se má dělat pokud možno na vodorovnou podlahu a jestli firma provádějící anhydrit neměla jinak s realizací podlahy nic společného, tak za to nemůže nést zodpovědnost.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.