Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

vytápění el.žebříkem

Autor: Kamil Táborský
Datum: 21.11.2018 07:12
uživatel: 100590

Potřebuji elektrický koupelnový žebřík do koupelny. Mám 17m3. Dům starý,chladný nezateplený.
Jaký výkon topidla bych měl použít?
Hodil by se mi tam právě koupelnový žebřík,ale našel jsem jen s výkonem 900W. To se mi zdá málo.
Nevyrábí s vyšším výkonem?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček21.11.2018 15:15
Jozef Homola21.11.2018 07:29

Datum: 21.11.2018 07:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
https://www.topenilevne.cz/koupelnove-radiatory-c1998/

To jaký výkon použít, to se nedá jednoznačně říci bez znalosti tepelných ztrát. Elektrický topný žebřík sice může vytápět ale prioritně je určen k sušení ručníků a spíše jako doplňkové topidlo (zejména když už topná sezóna skončila). Pokud je koupelna větší nebo má větší "nárok", tak je tam radiátor nebo podlahové topení. Nic Vám nebrání dát žebříky dva ale platit bych to nechěl.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 21.11.2018 15:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, k tomu bych jen doplnil, že pro přechodné zvýšení tepelné pohody v koupelně bych spíše doporučil infrazářič. Ale jestli v koupelně není vůbec žádné topení a není možnost to řešit teplovodní topnou soustavou, potom by bylo asi nejlepší zvolit nějaký přímotop nebo olejový radiátor, ale platit bych to vytápění též nechtěl.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.