Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Jak demontovat tento ruční ventil radiátoru

Autor: Jan Denberek
Datum: 21.11.2018 19:10
uživatel: 118185

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Zdravím,

při pokusu o výměnu manuální hlavice na ventil za termostatickou jsem narazil na problém - nedaří se mi ji sundat :-)

Na hlavici není žádný nápis. Otáčením se neposouvá pozice víčka vůči ventilu.

Ze strany ventilu je patrné osazení hlavice vícehranem na klíč, jenže prakticky není vidět - je skryt pod plastovým "víčkem" - a tedy nedostupný pro klíč.

Na hlavě víčka je patrné nějaké zakončení, na tlak to nereaguje, žádné osazení není patrné. Jedině snad pojistka k povytažení (nemám čím)?

Viz foto.

Tušíte někdo, jak to odšroubovat?

(Vypadá to na standardní závit na ventilu - ať už Myjava nebo Heimeier. Ale prostě zabrat při maximálním otevření ventilu se mi nechce, nerad bych to urval.)

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Stoll22.11.2018 07:04
Jan Denberek21.11.2018 19:45
Vladimír Křen21.11.2018 19:34

Datum: 22.11.2018 07:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100221
reakce na ...
Fotogalerie:
Dobry den, tento ruční ventil není možné kombinovat s termostatickou hlavici:
https://www.ivarcs.cz/katalog/vytapeni-ivartrio/radiatorovy-ventil-vd-primy-p139510/

Autor: Vladimír Křen
Datum: 21.11.2018 19:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100035
reakce na ...
Podle staré dokumentace by to měl být "radiátorový ventil s přednastavením" na který termostatickou hlavici nenasadíte. Je to na celkovou výměnu.

Autor: Jan Denberek
Datum: 21.11.2018 19:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118185
reakce na ...
Asi máte pravdu. Byl tam ventil Myjava, na který lze nasazovat hlavice - přes redukci.

Jenže zlobil, takže při výměně kotle před pěti lety jej instalatéři vyměnili. Počítám, že v Obi nic levnějšího nenašli. Netušil jsem, že něčeho takového je instalatér schopen.

:-(

Díky za reakci.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.