Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Panther 24 KOO

Autor: Petr Volf
Datum: 24.11.2018 10:34
uživatel: 129041

Dobrý den. Prosím o zaslání chybových kódů ke kotli Protherm Panther 24 KOO ver. 18.rok výroby 2008 tedy pokud nejsou shodná s kotlem 25KOV. to jediné si mi podařilo prozatím sehnat. Jinak máme hlášení F 24, po resetu někdy funguje déle, jindy chvilku, Kotel občas během topení prostě vypne a na display žádný chybový kod nesvítí, pouze tam zůstane poslední teplota (stále má signál ,že by měl topit.)
Popřípadě prosím o radu který kotel místo něj. Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jozef Homola30.11.2018 17:43
Petr Volf30.11.2018 15:42
Jozef Homola24.11.2018 20:35
Petr Volf24.11.2018 19:53
Jozef Homola24.11.2018 10:58

Datum: 24.11.2018 10:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Mám doma Panther 12 KOO a jedinou poruchu musel servis řešit horkou linkou s výrobcem (asi prodejcem) a pomohlo to. Stačilo přehodit snímače teplot na trubkách výstupu a vstupu. Tam se může změnit pracovní bod a kotel to vyhodnotí jako teplejší zpátečku a z toho dovodí že nefunguje oběh a vypne.

Datum: 24.11.2018 19:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Kotel do teď fungoval bez problémů cca 9 let.. takže snímače budou namontované doufám správně. Zajímá mne, zda se nedá sehnat nějaká diagnostika.. takto mohu vyměnit desku, může být vadné čerpadlo atd...

Autor: Jozef Homola
Datum: 24.11.2018 20:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
U mne byly snímače také namontované správně a ještě k tomu téměř nové. Tam může být nějaký špatný mechanický kontakt nebo posunutý pracovní bod. Přehodit to dokáže i amatér.
Hledání možných chyb je o vylučování jiných. U mne servis vyměnil nejdříve tlakový snímač ale tím to nebylo (pozor na něj, má pod membránou magnet a chytá se tam železo z okruhu), tak zatelefonoval na horkou linku a tam mu poradili. Určitě to nebyla první závada když věděli jak na to.

Datum: 30.11.2018 15:42 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji Vám za radu. Snímače jsem neprohodil. Po jejich sundání jsem prozatím očistil styčnou plochu a doufám, že poděkováním to nezakřiknu, ale kotel je za ten týden bez problémů.

Autor: Jozef Homola
Datum: 30.11.2018 17:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tento kotel "hlídá" chod oběhového čerpadla pomocí rozdílu teplot a pokud se mu nezdá, tak odstaví i když se kotel chladí správně jakže porucha průtoku. Pro něj jsou důležité údaje ze snímačů a tam stačí aby se vlivem něčeho posunul pracovní bod teploměru a je problém. Ony vůbec ty teploměry neukazují nějak přesně co se týká absolutní hodnoty: Když je okruh vychladlý úplně, tak displej ukazuje u mne 24°C teplotu vody a ta je bezpečně o 2°C nižší. Ničemu to ale jinak nevadí.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.