Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Vliv nových tarifů na roční náklady domu s tepelným čerpadlem

Autor článku: Ing. Tomáš Straka, Ph.D.
Plné znění článku: Vliv nových tarifů na roční náklady domu s tepelným čerpadlem
Anotace článku: Článek rozebírá pravděpodobnou ekonomickou situaci uživatelů tepelných čerpadel po zavedení nové tarifní struktury, včetně příkladů staršího domu, novostavby a nízkoenergetického domu.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re (3): A co ty, kteří ještě připojí FVE na střeše RDJosef Zapletal13.06.2016 23:02
Re (3): A co ty, kteří ještě připojí FVE na střeše RDVaclav Kalina13.06.2016 21:43
Re (2): A co ty, kteří ještě připojí FVE na střeše RDJosef Vávra13.06.2016 21:23
Re (2): A co ty, kteří ještě připojí FVE na střeše RDVaclav Kalina13.06.2016 16:44
ChybaJakub Šafanda13.06.2016 14:02
Re: A co ty, kteří ještě připojí FVE na střeše RDLukáš Havlíček13.06.2016 12:19
A co ty, kteří ještě připojí FVE na střeše RDLukas Lukas13.06.2016 11:00

Příspěvky
Předmět: Chyba
Autor: Jakub Šafanda
Datum: 13.06.2016 14:02 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100165
reakce na ...
Ve výpočtu Varianty A máte chybu. Nesedí vám součet NT a VT.

Předmět: A co ty, kteří ještě připojí FVE na střeše RD
Autor: Lukas Lukas
Datum: 13.06.2016 11:00 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103985
reakce na ...
Dobrý den,
Je to celkem zajímavé, ale zapomněl jste ještě na skupinu uživatelů, kteří u novostaveb velmi často osadí FVE panely. Následně se dostáváte ke zdražení dodávek el.energie pro TP a tím pádem pro celý RD cca o +30%.
A to je teda darda pro ty, kteří se chtějí chovat co nejvíce ekologicky a jasná zpráva, o tom že využívání obnovitelných zdrojů je jenom Labutí písní.
Důležité jsou dvouciferné růsty zisku energetických gigantů, kteří nezdražují silovou elektřinu, ale poplatky za budoucí distribuci, ptž ta je živí.
Elektřiny je nadbytek a panely na střechách RD ? Jejich pohled je asi následující: "Dejte si jich kolik chcete, ale pak vám to řádně spočítáme a osolíme :-), když nebude brát silovku od nás, tak si doplatíte distribuci, my musíme vydělat. To je asi vše, co se skrývá za plánem nových tarifů !

Předmět: Re: A co ty, kteří ještě připojí FVE na střeše RD
Autor: Lukáš Havlíček
Datum: 13.06.2016 12:19 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 110059
reakce na ...
Souhlasím s tím, že zdražení pro ty co se snaží šetřit bude ještě větší než je v článku počítáno. Ono stačí jen místo TČ s SCOP 3 počítat s TČ země - voda kde je reálné dosáhnout SCOP 5. Potom je podmínka poměru 91% nesplnitelná a nesmyslná. Jednoznačně se nám tím říká - když na to máš, tak plať. Takže místo TČ se prostě budou instalovat elektrokotle. Jen bych nezapomínal jak to bylo s přímotopy - také se to instalovalo jako velice výhodné a pak došlo k obrovskému zdražení.... ERU si z nás dělá pokusné králíky a zkouší co vydržíme, resp. co unesou naše peněženky.

Předmět: Re (2): A co ty, kteří ještě připojí FVE na střeše RD
Autor: Vaclav Kalina
Datum: 13.06.2016 16:44 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 101287
reakce na ...
Tak přesně tohle jsem psal do diskuse před dvěma roky. Nalákaj nás na TC a až jich bude dost, tak nás osolej, jako to udělali u primotopu. Možná se dočkáme ještě paušálu jako u mobilu

Předmět: Re (2): A co ty, kteří ještě připojí FVE na střeše RD
Autor: Josef Vávra
Datum: 13.06.2016 21:23 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 114474
reakce na ...
Nechápu co se tady řeší. Za slevu (lepší tarif) musím dodavateli nabídnout odpovídající službu, tedy respektovat HDO. Pokud to nechci (neumím) vyřešit, na slevu prostě nárok nemám. FVE není ani ekologická ani ekonomická. Je to naopak ten nejdražší a nejméně spolehlivý zdroj. Na svých peněženkách to krutě pociťujeme všichni.

Předmět: Re (3): A co ty, kteří ještě připojí FVE na střeše RD
Autor: Vaclav Kalina
Datum: 13.06.2016 21:43 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 101287
reakce na ...
Třeba to, že jsem uzavíral smlouvu na 22 hodin NT a teď mi z toho budou dělat 20 a ještě mi diktovat kolik můžu propalit v VT. Navíc třeba klimatizace, které mají komfortnější využití, než samotné TC blokovat ani nejdou, zvláště pak Invertery. Navíc je to zase mazání medu kolem úst, hned jak se to zajede, začnou se šrouby opět utahovat.

Odesláno ze smartphonu Sony Xperia™

Předmět: Re (3): A co ty, kteří ještě připojí FVE na střeše RD
Autor: Josef Zapletal
Datum: 13.06.2016 23:02 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
Ano souhlasím s Vámi , systém kdy je tarif jen za vlastnictví něčeho je zcela nesmyslný, důležité je chování uživatele. Ti kdo se zařídí , ušetří ostatní si připlatí. Samozřejmě NTS povede ke známému efektu . všichni si koupí hlídače příkonu a nadproudové relé aby mohly jít dolů s jističem, díky tomu poklesnou odběrové špičky jenže se vybere méně na paušálech a tolik se díky vyrovnání špiček zase neušetří , takže paušály za jističe vzrostou pravděpodobně ještě více a to zase povede další uživatele k úsporám atd. Problém je podle mého názoru v tom ,že NTS nerespektuje to ,že velká část peněz za distribuci je už jen kvůli existenci odběrného místa , až další je za jistič , podle mého názoru by toto mělo být respektováno , tím by snížení jističů přineslo reálné nikoli imaginární úspory pro všechny a jejich cena by se neměnila, takto budou všichni falešně motivováni k nízkým jističům a bude to jen o něco menší deformace než když jsou dnes lidé motivováni šetřit na spotřebě.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama