Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ohřev vody v bojleru

Autor: Aleš Sluka
Datum: 26.11.2018 07:59
uživatel: 129057

V rodinném domě se dvěma bytovými jednotkami je instalován elektrický bojler DZD Dražice o objemu 200 litrů. Na vodovodní instalaci je za hlavním uzávěrem vody instalován redukční ventil s nastaveným tlakem vody na výstupu 4 bar (tlak vody na vstupu do redukčního ventilu neznám). Při ohřevu vody v bojleru dochází ke zvýšení tlaku vody "za redukčním ventilem" na hodnotu 6,3 bar (tato hodnota je na manometru redukčního ventilu). V tomto okamžiku začne odpouštět pojistný ventil bojleru a po celou dobu ohřevu bojleru je tlak vody "za redukčním ventilem" 6,3 bar. Pouze v případě odběru vody (spláchnutí WC, otevření vodovodní baterie) dojde ke krátkodobému snížení tlaku, který se zase po chvíli vrátí na hodnotu 6,3 bar. Provedl jsem výměnu pojistného ventilu u bojleru (ten, který dodává DZD Dražice s bojlere), ale situace je pořád stejná. Nevím, jestli je problém v konstrukci pojistného ventilu bojleru (Slovarm) nebo jestli je závada na redukčním ventilu (v provozu od roku
2009). Možná by pomohla instalace expanzní nádoby k bojleru.

Děkuji
Aleš Sluka, Liberec

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jaroslav Dítě27.11.2018 11:39
Aleš Sluka27.11.2018 11:05
Ivan SSSS26.11.2018 15:49
Jaroslav Dítě26.11.2018 10:32

Datum: 26.11.2018 15:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108463
reakce na ...
Buď je problém v redukčním ventilu, nebo zpětném ventilu před a nebo v pojistném ventilu. Pokud vypnete ohřev bojleru a problém se bude opakovat - je na vině redukční ventil na přívodu. Nebo zavřete přívod vody do baráku, neodebírejte jinou vodu a zapněte ohřev bojleru- jakmile bude tlak stoupat - máte chyceného pachatele a tím je zpětný ventil před bojlerm.

Autor: Aleš Sluka
Datum: 27.11.2018 11:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129057
reakce na ...
To, že může být problém v pojistném ventilu se zpětnou klapkou mě vedlo k tomu, že jsem pojistný ventil vyměnil za nový (originální k bojleru DZD Dražice-výrobce Slovarm). Bohužel situace je pořád stejná.
Pojistný ventil odpouští na tlaku 6,3 bar (je v pořádku). Zpětný ventil instalován není, součástí pojistného ventilu je zpětná klapka.

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 27.11.2018 11:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Proto bych hledal závadu v redukčním ventilu. Jak jsem psal. dvakrát to byla membrána. Ji možné i poškození sedla.

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 26.11.2018 10:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Bojler by měl být připojen přes bojlerovou armaturu, která se skládá ze zpětné klapky a pojistného ventilu. Tato armatura má buď přepadovou trubičku kterou je při ohřátí odvedena roztažená vida do odpadu, nebo je zde napojena expanzní nádobka. Ve vašem případě bude tato armatura vadná a nefunguje ta zpětná klapka. Tím dojde při ohřátí vody v bojleru k nárůstu tlaku v celám systému až po redukční ventil. Je tedy potřeba tuto armaturu vyměnit.
OMLOUVÁ SE. Nedočetl jsem do konce. Setkal jsem se i se závadou na redukčním ventilu s podobným projevem. To chce ale odborný zásah. V mých případech to byla většinou dirka v membráně.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.