Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Řízení oráček čerpadla

Autor: Martin Folt
Datum: 27.11.2018 21:01
uživatel: 128797


Dobrý večer, řešil zde prosím někdo řízení otáček čerpadla např. Arduinem? Vlastním čerpadlo Grundfos UMP2 s podporou PWM řízení a rád bych si se zmíněným čerpadlem a mnou nedávno "objeveným" Arduinem pohrál.
Zatím jsem ale v tomto nováčkem a rád bych požádal o radu, nakopnutí apod.
Z datasheetu čerpadla ( http://serwis.nts-energy.pl/wp-content/uploads/2017/03/UPM2_UPM-GEO_UPM2K.pdf ) lze vyčíst, že PWM pracuje v s napětím od 4V do 24V, což by 5V výstup Arduina zvládnout měl (i proudově). Následné řízení probíhá pouze změnou frekvence. Čerpadlo obsahuje 3 piny (input, signal a output). Input slouží pro samotné řízení, signal pro výčet stavu čerpadla a output pro odečtení otáček. Ať se ale snažím jak chci, nejsem schopen čerpadlo přimět ke snížení otáček. V rámci programování Arduina by program pro PWM měl být vcelku jednoduchý a na Internetu je návodů spousty, ale zatím se nedaří. Neřešil prosím někdo něco podobnéno, ne-li stejného?? Děkuji a v případě, že jsem zadal dotaz do špatné diskuze -> prosím o nasměrování.
Děkuji a přeji pěkný večer

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Tomáš Hluštík
Datum: 04.12.2018 15:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109163
reakce na ...
Máte tam několik nepřesností - proto to možná nefunguje.
Otáčky se řídí nikoliv frekvencí řídícího signálu, nýbrž poměrem doby v log 1 oproti době v log 0 nebo přesněji oproti době celé periody signálu.
Frekvence tohoto signálu může být 100 až 4000Hz a na rychlost nemá vliv.
Dále pin "signal",opět dle datasheetu přesněji "signal ref." neslouží pro výčet stavu čerpadla ale jako společná zem a měl by se spojit s GND Arduina.
Jen pozor na to, že pro signál 0-10% jede čerpadlo z bezpečnostních důvodů plnou rychlostí a pro 84 - 100% je tam také nějaká hystereze.
Signal "PWM output" slouží k vyčítání stavu čerpadla a zatím doporučuji vynechat.

Zkuste tohle ( pin 12 připojte na PWM input čerpadla + samozřejmě GND spojit se "signal ref"):
http://www.circuitstoday.com/pwm-generation-and-control-using-arduino

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.