Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Repliky špaletových oken

Autor: Tomáš Ploc
Datum: 28.11.2018 10:09
uživatel: 129084


Fotogalerie:

Dobrý den,
z důvodu netěsnosti a stavu špaletových oken jsem se rozhodl pro jejich výměnu za repliky. Výrobce standardně navrhuje vnější okenice s těsněním a vyplněné dithermem a vnitřní spíš jen jako pohledové s jednoduchým sklem a bez těsnění. Nicméně mně to přijde poněkud nelogické z hlediska kondenzace mezi vnitřními a vnějšími oknem. Nebylo by lepší aby bylo vnitřní okno utěsněné a s dvou sklem, aby nedocházelo k infiltraci meziokenního prostoru z interiéru nasyceným vzduchem, ale naopak z exteriéru suchým vzduchem? Nejspíš by tak došlo k přesunu bodu rosení právě na vnitřní okno, nicméně to je vystaveno přímému působení podokenních otopných těles. Proto se ptám, jak by mělo vypadat moderní špaletové okno aby na něm nedocházelo ke kondenzaci, nezatékalo a zároveň nevznikali zbytečné tepelné mosty?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.