Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Orosené dveře a kaluž pod nimi

Autor: Alex Vícha
Datum: 28.11.2018 10:57
uživatel: 129086


Dobrý den,

před půl rokem nám nainstalovali do rodinného domu vchodové dveře Wiked Premium. Nemáme uzavíratelnou předsíň a vchodové dveře jsou tedy "přímo do domu". Jakmile začalo venku mrznou, jsou dveře a hlavně pak futra hodně orošeny. Chápu, že je tam rozdíl teplot, ale z FABky nám kape voda a pod dveřmi vznikají kaluže. Navíc spodní částí dveří táhne. Příští týden mi má přijít dveře zkontrolovat řemeslník, ale rád bych znal váš názor. Je toto normální, nebo nám byly namontovány nevhodné dveře?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Bohuslav Bartůněk
Datum: 29.11.2018 10:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120092
reakce na ...
Dobrý den.
Nevím, jestli jsou dveře "nevhodné", ale spíš bych to odhadl na neseřízený výrobek, nebo špatně namontovaný.
Samozřejmě i nekvalitní výrobek se může objevit, ale to není zas tak častá situace.
Vzhledem k tomu, že cylindrická vložka nemá přerušený tepelný most, je to nejčastější místo, kde se může na vchodových dveřích kondenzace objevit.
Obecně je kondenzace otázka fyziky (je toho plný google).
V případě vyšší teploty z interiéru (když je zádveří bývá v něm teplota nižší) a předpokládané vyšší vlhkosti (v obydlené části bývá vlhkost vzduchu vyšší), máte větší předpoklad splnění podmínek vzniku kondenzátu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.