Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Odstoupení od smlouvy změna ceny lhůta

Autor: Lukáš Švejzdral
Datum: 29.11.2018 12:35
uživatel: 129098

Dobrý den,
předem se omlouvám za opakované téma, ale můj dotaz je více specifický a odpověď jsem nikde v diskuzi nenalezl. Jedná se o toto, můj dodavatel (Mmn) změnil cenu plynu a poslal dopis, kde na tuto skutečnost odkazuje. Dopis mi přišel dnes to jest 29.11, s tím, že do 22.prosince mohu ukončit smlouvu. Na dotaz pokud je v tomto případě uplatnovana výpovědní lhůta mi bylo sděleno, že ano 3 měsíce. Od 1.1.2019 ale začne platit nový ceník. Můj dotaz zní jak se tedy řeší 2 měsíce překryvu, kdy jsem nucen u dodavatele zůstat? Bude mi účtována nová cena nebo prome platí staré podmínky?
Děkuji za odpovědi

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Luboš Jiskra30.11.2018 17:47
Petr Filipi30.11.2018 10:11
Lukáš Švejzdral29.11.2018 17:46
Tomáš Morák29.11.2018 17:32

Datum: 29.11.2018 17:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129093
reakce na ...
Ahoj,

máš výpověď z důvodu změny ceny/změny VOP tak podle mne není 3 měsíční výpovědní lhůta. Vypovídá se to ke 1.1.2019 minimálně 10 dní předem. Takže proto jim musí přijít výpověď do 22.12.2018.

Výpovědní lhůta platí při vypovězení smlouvy na dobu neurčitou bez udání důvodu a začíná většinou běžet až od nejbližšího měsíce.

Autor: Lukáš Švejzdral
Datum: 29.11.2018 17:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129098
reakce na ...
to by mi samozřejmě dávalo logiku, ale po zavolaní na mnd opravdu trvají na výpovědní lhůtě 3 měsíců, údajně podle zákona.

Autor: Petr Filipi
Datum: 30.11.2018 10:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101805
reakce na ...
V těchto případech se vyplatí vše řešit emailem. Takže hezky slušně napsat, že si myslíte, že výpovědní lhůta je při tomto důvodu (změna ceny) pouhých 10 dní a pokud to podle nich tak není, tak ať vám nápíší podle jakého obecné závazného právního předpisu (nebo podle jakého bodu smlouvy) to tak není.
Ono napsat něco emailem už není tak jednoduché jako to říci do telefonu.

Ať se daří.
Petr Filipi

Autor: Luboš Jiskra
Datum: 30.11.2018 17:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129024
reakce na ...
Pozor, pozor, přátelé. Chybička je v pojmu.
Pokud jim telefonujete a řeknete jim, že jim dáte výpověď, potom skutečně mají pravdu, když trvají na výpovědní lhůtě. To platí ale v případě, že jim dáte výpověď. A to můžete udělat kdykoliv, i když Vám nezdraží cenu.
Jiná situace ale nastane, pokud Vám zvedli cenu a Vy s tím nesouhlasíte. Potom nepodáváte výpověď, ale ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY. A to je účinné okamžitě, resp. nějaká doba je třeba na vyřízení přestupu. Cca 25 dní.
Vzor ODSTOUPENÍ je dostupný na webu, možná dokonce i na těchto stránkách. Každopádně s tím neotálejte, lhůta pro podání ODSTOUPENÍ je omezena zákonem. Myslím, že ve Vašem případě to bude cca 30 dní.
Takže závěrem. Výpověď a odstoupení je velký rozdíl. Jsou to dva různé pojmy.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.