Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Spínání čerpadla při studeném okruhu.

Autor: Jan Novák
Datum: 03.12.2018 12:52
uživatel: 129118


Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu,
máme kamna Haas & Sohn Eboli AL s výměníkem, u kterých je napojeno oběhové čerpadlo na záložní zdroj, který je zapojen v síti a zapnutý s nastavením na 40 stupňů. Pokud se topí, tak není žádný problém, ale jedná se o novostavbu (resp. stavbu ve které se stále pracuje a stabilně nebydlí) a když kamna vyhasnou a teplota vody klesne na cca 8 stupňů, tak to stále "cvaká" v záložním zdroji a ten spíná a vypíná v krátkých intervalech (v řádu několika vteřin) oběhové čerpadlo. Pokud jsem čerpadlo odpojil, tak zdroj "cvaká" dál. Je to normální? Nemělo by to spínat až při požadované teplotě? A případně kde je chyba a co s ní?
Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Josef Hodboď
Datum: 21.12.2018 13:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123662
reakce na ...
Bez znalosti systému řízení činnosti záložního zdroje je těžko poradit. Také není jasné, jak jste odpojil čerpadlo, mohou tam být nějaká čidla, atd.
Podle cvakání bych usuzoval, že by mohlo jít o přepínání relé mezi napájením čerpadla ze sítě a nebo ze zdroje, které by se měly vzájemně vylučovat.
Přívodní kabel asi vede do záložního zdroje a z něj na čerpadlo, takže elektronika ve zdroji rozhoduje, zda relé pustí elektřinu přímo z regulace na čerpadlo, kterou tam asi máte, nebo se to přepojí na záložní zdroj a přitom se síť odpojí. A to se může "hádat". Záložní zdroj zjistí, že na čerpadle není elektřina, tak ji zapne, Jenže regulace chodu soustavy chce opak, tedy vypnout.
Žádné z těch zařízení nemusí být vadné, jen by to měl šikovný elektrikář "oťukat", nebo to chce prostudovat podrobné popisy systému řízení regulace soustavy a toho záložního zdroje.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama