Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Výběr hl. jističe do elektroměr. rozvaděče na 315A.

Autor: Franta Pepino
Datum: 04.12.2018 20:50
uživatel: 129143


AHoj, v elektroměrovém rozvaděči budeme navyšovat max. proud hl. jističe z 250A na 315A. Nevíme si pořádně rady s pár věcmi, aby vše splňovalo veškeré pipojovací podmínky pro ČEZ. Revizní technik nic neví, nemá s tim zkušenosti, ten jen napíše zprávu a lidé od ČEZ také neví, přijedou až technici, kteí vše zapíšou a zkontrolují, na internetu jsem toho taky moc nenašel, tak píši sem.

Podmínkou je zvýšit hodnotu max. proudu hl. jističe z 250 na 315A.
Pojistky se vymění z 250A na 350A. Problém je, že 350A se již nevyrábí, je jen 355 A. Bude to takhle vpořádku?
Měřící ransformátoty máme již zakoupené a ocejchované, s tim problém není.
A co se týče hl. jističe, je s tim největší problém. Nyní je tam DEION BD250NE305. Ten se musí vyměnit, ale nevím za jaký. Půjde určite o desku OEZ MODEION BH630 ale dále jakou připojovací sadu bych mělě zvolit, aby vyhovovala ČEZu. V tom jsem jelen, je opravdu mnoho možností. Vím jen, že dolů musejí jít vřetenové svorky a nahoru připojení svorek a Cu plocháč + plomba.

Nebo je další možnost, která by se mi líbila více, a to výkonový jistič od Noark řady Ex9M pro 315 A. Jen nevím, jestli by splňoval opět podmínky ČEZ. Máte prosím s timhle nějaké zkušenosti. Můžeme mi klidně napsat i na email , klidně pošlu i foto atd. Moc díky za odpovědi.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.