Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Rošt pro podlahu z OSB

Autor: Martin Holý
Datum: 04.12.2018 21:58
uživatel: 128576


Dobrý den,

Mám dotaz ohledně nosnosti konstrukčních latí.
Na stodole na chalupě kde chci vytvořit podlahu na vazných trámech, které jsou od sebe vzdálené 4-5m ( jak kde), bych rád mezi ně dal hranol(můj nápad byl 100x50mm), jenže se obávám že bude nutné hranoly v té délce 4-5 m aspoň 2 podložit. Popřípadě mě zajímá, jestli existuje nějaká tabulka či výpočet podle síly hranolů, v jaké délce musí mít podložení. Hranoly od sebe budou 625mm a na nich bude podlaha z OSB. Předem moc děkuji za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 04.12.2018 23:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
Postup je takový, že se něco navrhne, tedy délky průřezy zvolí se mateiál, pak se stanoví žátěž nahodilá a trvalá a stanoví se dovolený průhyb a dovolené napětí. To se zkontroluje výpočtem. Když to vyhoví s rezervou, tak se může ubrat a opět to spočítat, když ne, tak se zesiluje. Ukázka na obrázku jaké parametry se dají získat z tabulek ale musí se znát kvalita dřeva.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.