Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tepelné čerpadlo - jaké

Autor: Petr Konůpka
Datum: 07.12.2018 13:23
uživatel: 129170

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem tepelného čerpadla do domu. Už jsme se rozhodli, že čerpadlo chceme, ale řešíme jaké a já se v tom moc nevyznám. Snažil jsem se hledat na internetu a taky jsem nenašel nějakou přesnout odpověď. Jde mi spíše o značku u, které bude zaručená kvalita i za vyšší cenu. Narazil jsem na zmínku o "Evropské značce kvality Q". Je to pravda, že něco takové existuje? Pokud je toto pravda, tak by mi asi stačilo najít nějaké čerpadlo s touto značkou, ale nevím to 100% Děkuju za odpovědi

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Šalý Jaroslav10.12.2018 21:49
Lubomir Švarc10.12.2018 17:08
Šalý Jaroslav10.12.2018 12:09
Pavel Kohout10.12.2018 09:44
Lubomir Švarc07.12.2018 20:12
Instalaterství Žalud07.12.2018 20:02
Lubomir Švarc07.12.2018 19:11
Instalaterství Žalud07.12.2018 19:03

Datum: 10.12.2018 09:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104926
reakce na ...
Pane Konůpko, píšete, že "Už jsme se rozhodli, že čerpadlo chceme...". Na základě čeho jste se rozhodli? Jedná se o novostavbu nebo o rekonstrukci? Máte na vytápění projekt? Výběr TČ je poměrně komplexní náležitost. Rozhodně bych nehleděl jen na nějakou značku „Q“.
Pokud nemáte projekt (velmi doporučuji jej mít), tak si při výběru TČ dopovězte nejprve na tyto otázky:
-jaký topný systém? (radiátory, podlahové topení atd.)
-TČ dělené (bi-block) nebo kompakt (mono-block)? (prostor v domě pro instalaci atd.)
-nějaké extra nároky na regulaci? (dálkové ovládání, servisní cloud atd.)
-atd.
Obecně, v TČ se angažují „tradiční“ firmy (tj. ty, které dělají zpravidla jen TČ, jako je IVT, Nibe, PZP atd.) a „nové“ firmy z oboru chlazení (Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Toshiba atd.). Obě skupiny firem mají trochu jinou filozofii konstrukce TČ a je na dlouhou diskuzi, co je lepší. Já osobně bych určitě raději vzal TČ s invertorem (plynulá regulace výkonu) a s plynule řízeným oběhovým čerpadlem na vodu.
Vždy je to otázka ceny, kterou chcete zaplatit a co za to dostanete. Poměrně dobré reference mají TČ Dalkin Alterma, Mitsubishi Zubadan, Panasonic Aquarea T-Cap. Tyto TČ konstrukčně vycházejí z chladících zařízení a jsou léty poměrně prověřené. Ostatní značky moc neznám, tak nehodnotím.

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 10.12.2018 12:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
souhlas. Vždy mi to přijde stejné jako když si chci koupit auto, mám si koupit náklaďák nebo osobák? diesel nebo benzín, Mercedes nebo Trabanta?
jenom si to ti tazatelé neuvědomují.

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 10.12.2018 17:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Ptám se i Vás pane Kohoute,co vyřeší projekt při výměně kotle např. Herkules 22 za tepelné čerpadlo?

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 10.12.2018 21:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
pro Vás
https://forum.tzb-info.cz/143480-zmena-vytapeni-chalupy?idtext=3#text3

Autor: Instalaterství Žalud
Datum: 07.12.2018 19:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120140
reakce na ...
Než se pro Tč rozhodnete musíte znát tepelné ztráty objektu, jednotlivých místností, mít vhodně dimenzovaný topný systém -nízkoteplotní, jak bude připravována TUV a pro kolik osob. Nelitovat čas a podívat se na instalace co běží minimálně 4 roky a probrat to jejími majiteli.

Datum: 07.12.2018 19:11 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Čím se topí v objektu,kdy neznám celkové TZ,ani místnosti a jaký je nenízkoteplotní systém?

Autor: Instalaterství Žalud
Datum: 07.12.2018 20:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120140
reakce na ...
Pane Švarc. Ke správné funkci jakéhokoliv topného zdroje musím mít vstupní údaje. Příjdu- podívám- provedu výpočet TZ domu a jednotlivých místností a k tomu posoudím topný systém co je instalován a tudíž vím, na kolik je schopen při stálém provozu topit a dopředu predikovat, jak se systém bude chovat, popřípadě navrhnout úpravu topného systému . Nejčastější problém, příjdu, něco navrhnu a ono to nějak bude fungovat.

Datum: 07.12.2018 20:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ptal jsem se čím se topí.To jako příjdete do objektu,kde doposud se netopilo?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.