Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Měření průtoků a spotřeb vody v bytových domech

Autor článku: Ing. Jakub Vrána, Ph.D., Ing. Zdeněk Jaroň, Ing. Miroslav Kucharik
Plné znění článku: Měření průtoků a spotřeb vody v bytových domech
Anotace článku: Zahraniční odborníci se stále zabývají problematikou aktualizace metod dimenzování vnitřních vodovodů. Také v České republice se provádí výzkum zabývající se touto problematikou. Součástí tohoto výzkumu byla měření prováděná na pěti bytových domech v Bohumíně. Výzkumný projekt byl podporován v rámci dlouhodobého koncepčního rozvoje vědy a výzkumu pro rok 2015 na VŠB-TU Ostrava. Výsledky měření by měly přispět k aktualizaci stanovení výpočtového průtoku a potřeby vody a průběhu potřeby vody během dne.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Spotřeba vody
Autor: Ondrej Fiser
Datum: 21.06.2016 08:17 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 118610
reakce na ...
Nebylo by vhodné provést měření v bytových domech i ve větších městech? Brno, Plzeň, Ostrava, Praha? Třeba mají obyvatelé větších aglomerací jiné návyky. Mohu nabídnout náš objekt, 32 bytových jednotek, přívod pouze studené vody, kterou následně centrálně ohříváme.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.