Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Změna dodavatele elektřiny

Autor: Radek Zajiček
Datum: 19.12.2018 16:44
uživatel: 129260


Dnes jsem se rozhodl, ze zmenim dodavatele elektriny. Chci odstoupit od smlouvy na zakladě toho, ze mi soucasny dodavatel zvedl cenu. Ptal jsem se na jejich infolince, zda si mohu urcit datum, ke kteremu chci smlouvu ukoncit. Tam mi rekli, ze smlouva mi bude automaticky ukoncena k 31.12.2018. Podle me mi lhali. Protoze na co by byl tento zakon, ktery umoznuje odstoupit od smlouvy v dusledku navyseni cen, kdyz nove ceniky jsou zname na pocatku prosince a novou dodavku mi muj zvoleny novy dodavatel nebude schopny v tak kratkem case zajistit? Myslim si, ze pokud se rozhodnu ukoncit ted, mam pravo si zvolit, ze zmena nastane napr. od 31.1.2019. nebo i od 28.2.2019? Myslim si to tak dobre, nebo maji pravdu oni a smlouva se soucasnym dodavatelem automaticky skonci k 31.12.2018?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.