Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Skladba podlahy u difuzne otevrene konstrukce na zemnich vrutech

Autor: Martin Frosch
Datum: 22.12.2018 00:28
uživatel: 129242

Dobry den,
velmi se zajimam o drevostavby a po prostudovani nekolika publikaci mi stale neni jasne, jaka by mela byt optimalni skladba podlahy v pripade difuzne otevrene konstrukce stavby umistene na zemnich vrutech. Je mozne jit cestou stejne skladby jako v pripade sten nebo jinak? Nebo je nejlepsi udelat podlahu difuzne uzavrenou?
Take jsem cetl, ze je dobre zem pod stavbou vyspadovat a polozit nejaky druh nepropustne folie, aby se zamezilo pronikani zemni vlhkosti pod stavbu. Je takove reseni dostacujici, aby zustala spodni konstrukce "zdrava"? Mimochodem, jsou nejake clanky pripadne publikace tykajici se vyhradne problematice difuzne otevrenych skladeb? Diky predem za odpovedi!

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 22.12.2018 15:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Vy máte na zemních vrutech obě možnosti. A to jednak skladbu difuzně otevřenou jako stěny a difuzně uzavřenou. Ja jsem stavěl chatu na železobetonové desce, izolace proti zemní vlhkosti tekutou lepenkou od Hasoftu, izolace 12 cm EPS100S, roznášecí deska 2 x 12 mm OSB slepená a sešroubovaná, na tom podložka pod vinylovou podlahu a na tom vinyl systém clik ( 4,5 mm ). Stěny jsou klasicky difuzně otevřené. Složení z vnitřní strany :
Palubky 30 mm ( imitace srubu ), 15 mm OSB desky ( zavětrování a parobrzda ), minerální izolace 12 cm mezi nosné trámy ) difuzní fólie, vzduchová mezera s nasáváním vzduchu dole a odvodem vzduchu nahoře ), palubky 30 mm - imitace srubu ). Filip

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama