Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Spiroll na VPC 175

Autor: Jakub Švec
Datum: 25.12.2018 21:01
uživatel: 128422

Fotogalerie:

Dobry den,

Na jare se chystame na stavbu bungalovu z VPC 175mm. V puvodnim planu, ktery jsem kreslil ja (stavar, nikoliv statik) jsem pouzil vnitrni nosne pricky 175 z duvodu lepsiho “sprazeni stavby”. Sve vykresy jsem pote predal profesionalnimu projektantovi a statikovi. Bylo my receno, ze ekonomicky nejlepsi bude vnitrni nosne pricky uplne vynechat a z VPC 175 vyzdit jen obvodove zdivo, zbytek pricky 115. V tomto pripade mi vyjde rozpon 9m, coz by mel spiroll 250mm zvladnout. Co si o teto variante myslite? Nedala by se nejak optimalizovat pouzitim jineho stropniho systemu?

Dekuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 26.12.2018 23:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125495
reakce na ...
Tloušťku stěn si můžete zhodnotit i podle Vašich nároků na zvukovou neprůzvučnost.
Spiroly můžete ukládat i ve směru na rozpon 5,9m a pak kolmo na něj.
Kdyby se Vám chtělo tak místo 115mm VPC může být nenosná příčka z cihelného zdiva Heluz tl. 120mm.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.