Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Benekov Ling 50

Autor: Miroslav Dejl
Datum: 26.12.2018 09:46
uživatel: 129292

Dobrý den
prosím o radu s automatickým kotlem Benekov Ling 50. Převzal jsem jeho provoz a přenastavil bylo tam 20s přikládání 60s prodleva a v hotelu, který s ním vytápím byla neustále docela zima.
Teď mám nastaveno přikládání 8s prodleva 23s kotel jede uhlí je spálené, ale zásádní problém s kterým bych chtěl poradit je ten, že se kotel nenatopí na víc než 58 - 61st a to se mi zdá opravdu málo, když jsem se dočetl v manuálu, že provozní teplota by měla být 65 - 80st.

děkuji za případné rady

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 26.12.2018 10:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Zdravím
Nastavení jste změnil ale je paradoxně stejné. Záleží na poměru čísel 20/60=3 8/23=2,875 to je asi výkon 20 kW dejte 10/17= to bude asi 30 kW výkon, aby kotel dobře hořel bude potřeba asi ještě upravit výkon větráku. Po změně nastavení přidejte vzduch okamžitě. Jestli budou vznikat v kotli saze je vzduchu pořád málo. Nastavit podle druhu regulátoru. RKU1 otevřít klapku postupně! RKU3 nastavit na reg.větší výkon větráku. Provozní teplotu upravte na 75 st. Jestli by jste uvítal přesnější radu napište Vaše tel.číslo na adresu zavolám.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.