Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Podlaha koupelny na Trámové podlaze + instalace WC a Vany

Autor: Martin Dolanský
Datum: 26.12.2018 20:12
uživatel: 124178


Dobrý večer , po studování diskuze mám jeden konkrétní dotaz pro můj případ. Mám v plánu v 1 patře zbudovat koupelnu a řeším pár věcí. V místnosti je trámová podlaha - trámy jsou nezávyslé na stropu přízemí. jejich rozteč je cca 1,5m (celkem dost) a jsou cca 15x15 a dlouhé 3m. Nejprve si lámu hlavu s tím jakou zvolit podlahu , chtěl bych OSB desky 18mm 2x křížem přes sebe . Nevím zda to bude dostatečně pevné , ale vzhledem k výšce místnosti se mi nechce budovat nějaký rošt. Potom si lámu hlavu jak ideálně nalepit na tuto podlahu dlaždičky a hlavně čím je spárovat. Podle mě se nevyhnu tomu aby se podlaha lehce hýbala a klasická spárovačka by mohla popraskat. Potom řeším instalaci předstěnového modulu pro WC - mohu jej namontovat na již hotovou OSB podlahu jak jsem psal výše nebo se ho nějak pokusit osadit pod tuto podlahu . U zdi je taková komplikovaná situace (viz foto), kde kousek od stěny je ještě podezdívka z přízemí kde je tlustější stěna ale kdybych to našrouboval do ní tak budu na okraji a myslím že by se to mohlo štípnout. Pak je tam natěsno 1 trám , ale ten už je zas celkem daleko. Ideál by byl mezi trámem a tou zídkou ale to by asi znamenalo tam třeba nalít trošku betonu a vrtnout to do něho , zas nevím jestli bude trámu dělat dobře těsné sousedství s betonem . Proto bych možná uvažoval o přišroubování až do OSB podlahy , zas ale samozřejmě přemýšlím nad tím zda nebude modul mít vliv na pevnost podlahy , aby až si na něj někdo sedne se to zase neprojevilo na dlaždičkách . A poslední dotaz , má tu být i vana s tím že jedna noha vychází těsně ke zdi takže na první trám a druhá přesně mezi trámy , myslím že by to mohl vyřešit jeden přídavný trám který by to celé zpevnil - mám to řešit nebo bude stačit pevnost daná osb podlahou ? děkuji moc za rady

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.