Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Má smysl Hybrid?

Autor: Jirka Herget
Datum: 28.12.2018 13:41
uživatel: 129305

Dobrý den, chystám se na výstavbu pasivního domu. S panely na střeše počítám. V elektro oboru žádné vzdělání nemám, takže pročítám diskuse, články... Asi jako každý "kolemjdoucí" mám idylickou představu systému, kdy přes den beru ze slunce, v noci z baterie. Ale jsou (nejen tady) zprávy o tom, že investice do baterií stále není až tak výhodná, jak by to mohlo vypadat.
Základní info: Pasivní dům 5kk, rekuperace, tepelné čerpadlo, podlahové vytápění. Zatím jsme dva. Nějak se mně příčí posílat přebytky přes den (když jsme v práci) do teplé vody. Přece nemá smysl vařit vodu v 300 litrovém bojleru. Do budoucna bych také rád pořídil elektromobil. Jak jsem pochopil, systémy jsou dost modifikovatelné, takže se dají přikupovat panely, baterie,... ale i tak bych byl rád připraven na všechny možné varianty co mohou přijít. Obecně se mně líbí myšlenka vyhřát bojler (160l)a dál posílat do baterie. Z té potom sosat do rána. Ale netuším kolik parády udělá baterie 2,4 kWh, 4,8.... Jako argument pro baterie se uvádí ochrana při výpadku proudu, ale co mi zajistí taková jedna baterie nebo 2? Když bude někdo ochoten říci svůj názor či zkušenost, budu moc rád. Díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jirka Herget31.12.2018 09:57
Tomáš tom28.12.2018 22:42

Datum: 28.12.2018 22:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103641
reakce na ...
Tady už jste byl a četl?
http://forum.mypower.cz/viewforum.php?f=4

Autor: Jirka Herget
Datum: 31.12.2018 09:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129305
reakce na ...
Dobrý den. Moc děkuji, to ještě neznám, už pročítám...

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.