Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Seřízení topné soustavy po výměně kotle

Autor: František Stejskal
Datum: 30.12.2018 10:51
uživatel: 117728


Dobrý den,
pře topnou sezónou jsme v dvougeneračním rodinném domě vyměnili starý plynový kotel za nový kondenzační kotel Deditrich. Společně s kotlem došlo k výměně ohřívače TUV. Před výměnou byl samostatný, nyní je ke kotli připojena akumulační nádrž a TUV je ohřívána kotlem. Ke kotli je připojeno venkovní čidlo a kotel je nastaven na řízení ekvitermní křivka/rozvrh.
Nyní k potížím. Tepelná pohoda je v celku v pořádku, ale podle mého názoru není celá soustava dobře zregulovaná a objevují se stavy, kterým nerozumím.
1. některé radiátory se permanentně zavzdušňují - musím je každý týden odvzdušňovat. Toto nebylo dříve nutné. Odhaduji, že mám někde v systému vzduchový pytel, ale nevím jak se ho zbavit
2. Jeden s radiátorů, i když je termohlavicí otevřen naplno má o hodně nižší teplotu, než ostatní radiátory na stejném patře
3. Některé radiátory jsou teplé po celé ploše, některé jsou teplé nahoře studené dole.
4. V koupelně máme žebřík, který není regulován hlavicí. Je v horní části permanentně zavzdušněný, ale nejde odvzdušnit. Důvodem je to, že z něj tlak nevytlačí vzduch. Při pokusu o odvzdušnění se vytlačí ventilem trocha vzduchu, ale pak už se neděje nic. Pokoušel jsem se pomoci zvýšením tlaku v soustavě, ale nijak to nepomohlo.
Myslím, že výměna kotle změnila významně poměry v topné soustavě a je nutné soustavu přizpůsobit.
Chtěl jsem požádat o pomoc s tímto problémem. Ani ne radou, ale spíše prohlídkou a úpravou regulace na místě. Bydlím v Brně. Pokud by mi mohl někdo z vás pomoci, budu rád. Po dohodě bychom mohli do této diskuze popsat lépe můj aktuální stav a popis řešení s výsledkem. Mohlo by to pomoci i ostatním, aby při plánování rekonstrukce domysleli všechny důsledky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama