Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vrtání do stěny - sádrokarton na dřevěné kontrukci

Autor: Tomáš Crha
Datum: 04.01.2019 09:29
uživatel: 127561

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, jak správně vrtat do dřevostavby, respektive do sádrokartonu, který je na dřevěné konstrukci domu?
V Hornbachu mi poradili, že pokud vrtám skrz sádrokarton přímo do dřeva tak nepotřebuju vůbec ani hmoždinku, ale na internetu zase čtu něco trochu jiného. Prodavač v Hornbachu mi tvrdil, že hmoždinky na sádroš (takové ty kovové co se roztáhnou a zamknou") se používají pouze v případě, že za samotným sádrokartonem nic dalšího není (třeba v přpadě strpního podhledu atd.).
Nemáte někdo prosím zkušenost s tím, jak je to správně? Jak věšíte věci na stěnu v dřevostavbě vy?
Díky za názory,
Tomáš

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Tomáš Crha04.01.2019 13:49
Jiří Kubíček04.01.2019 13:30

Datum: 04.01.2019 13:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, tam, kde je SDK přímo na dřevu mi též přijde zbytečné dělat větší otvory a používat hmoždinky, ale chtěl bych upozornit na to, že než bude u dřevostavby do něčeho vrtat a dělat do toho díry, měl byste si nejdříve ověřit přesné složení té konstrukce, zda se jedná o difúzně otevřenou nebo uzavřenou dřevostavbu a kde je přesně umístěná případná parozábrana. Jde o to, aby vám pak nevznikaly problémy s kondenzací a plísněmi uvnitř konstrukce.

Autor: Tomáš Crha
Datum: 04.01.2019 13:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127561
reakce na ...
Díky za reakci. Podle stavbyvedoucího je parozábrana pouze v obvodových stěnách, tak tam teď zrovna nic věšet nepotřebuju. Jenom doufám, že na tohle mysleli i borci ze Sconta, kteří věšeli kuchyňské skříňky:)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.