Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Snížení podlahy garáže

Autor: Petr Spatzierer
Datum: 07.01.2019 12:14
uživatel: 124907


Dobrý den,

mám starší dům..rok cca 1900. Dům je částečně ve svahu. Je zde vybudovaná garáž z bývalého chlíva. Strop je klenutý a nad ním je obytná přístavba. Tato přístavba je cihlová. Garáž je komplet kamenná. V nejnižším bodě je výška garáže cca 165 cm (v bodě klenby). Přední část garáže je odkrytá do ulice. Zadní část garáže je komplet ve svahu, tedy zasypaná zeminou.

Jelikož bych rád v garáži měl prostor nad hlavou, nahoru jít nemůžu kvůlo obytné přístavbě, mohu jít pouze s podlahou dolu. Nevím jak hluboké jsou základy ale předpokládám, že bagrováním stávající podlahy bych se dostával pod základy. Rád bych se zeptal, jak vyřešit postup práce, aby se zdivo nehnulo a statika domu nebyla narušena. Slyšel jsem, že ideálně to děla po obvodu po kusech, tak aby bylo zdivo a základ neustále jištěn. Předpokládám, že pro snížení podlahy o 50 cm, budu muset pro vybudování nové podlahy vykopat hlínu asi 1 metr.

Měl by jste někdo doporuční nebo zkušenost jak postupovat, aby tato podlaha byla odizolovaná a jakou by měla mít skladbu. A jak vyřešit to, že když pojedu nejprve po obvodu po částech, tak, aby tyto místa izolačně i armováním navazovala na zbytek podlahy, který se bude vybírat a následě zpracovávat až po ukončení obvodu?

Díky za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.