Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hrubá stavba svépomocí

Autor: Petr Havránek
Datum: 07.01.2019 20:51
uživatel: 129386

Dobrý večer, chtěl bych se Vás zeptat za jakou reálnou cenu bych byl schopen postavit já+ rodina+ kamarád zedník hrubou stavbu rodinného domu

Pozemek již mám. je rovinatý. Dům bude patrový se sedlovou střechou a sklonem 38 stupňů. Základová deska má rozměr 82m2.

1) materiál bude komplet Ytong,případně Heluz. Chtěl bych materiál nakoupit někde v akci ve stavebninách. Sleva 38% není neobvyklá.
Typ materiálu vyberu podle ceny.

2) základovou desku pravděpodobně na klíč. I když bych byl schopný si v betonárce zařídit směs se slevou.

3) Střecha - nakoupím materiál- soused je pokrývač. (snad levná práce)

4) Elektřinu zapojí spolužák ze třídy, nakoupím jen materiál, ukáže mi , kabely natahám sám, on jen zapojí rozvaděč a složité věci.

5) okna+dveře - raději firma, nechci aby mi tam potom táhlo

Na většinu věcí mám známé a kamarády, případně sousedy. Jsme malá vesnička, kde každý zná každého.

Tatru na odvoz suti má přítelkyně otec. Živí se tím.

Na co jsem zapomněl, a nebude kdo to udělat a já sám to nezvládnu, vezmu řemeslníka.
Děkuji za Vaše reakce..

Přeji hezký večer Petr

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Mirek Svejda08.01.2019 09:21
Jozef Homola08.01.2019 08:38
Mirek Svejda08.01.2019 08:02
bob svaton08.01.2019 00:57

Datum: 08.01.2019 08:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Mohu Vám dát typ jak stavět svépomocně a levně (pokud vám manuelní práce nevadí). Byl jsem v podobné situaci ale měl jsem k dispozici k rozebrání starou stodolu s vyzděnými pilíři, takže jsem ji s co největším užitkem opět využil (abych neplatil odvoz a skládku). Nicméně i tak to chce "dobrý výkres" domu. Nestavěl bych na betonové desce. Stavěl bych na betonových pásech a dokonce i pod nějakými hlavními příčkami. To znamená mít nějakou koncepci domu. Dobrá koncepce a zohlednit i statiku. Není kumšt stavět s hromadou betonu a železa ale bez. Všechno to stojí peníze. Ytong vám nedoporučuji. Kdybych opět stavěl, tak stavím z pálené cihly z bouračky (za odvoz) a použiji patřičnou sílu izolace. Cihla bude ještě dlouho nepřekonaná jako základ jádra domu.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 08.01.2019 09:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Na vesnici s hromadou známých je např. nesmysl nechat si dělat základy na klíč. V případě základových pásů dáte firmě zhruba 1500Kč/m2. Svépomocí a navíc pokud máte možnost vyjednat slevu v betonátce máte základy do 50t. Podobně stavední materiál. Jednovrstvé zdivo (Ytong, Heluz) vychází výrazně dráž než sendvič (třeba ty cihly+EPS). Hodně taky záleží na slevách a sezónních akčích.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 08.01.2019 08:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Nějaké přesné číslo Vám nikdo nedá. Např. základy svépomocí/klíč, zdící materiál podle typu, podlahovka svépomocí/klíč rozdíly kolem 100t. Výsledná cena se může pohybovat někde v rozmezí 1mil a víc.

Autor: bob svaton
Datum: 08.01.2019 00:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120077
reakce na ...
to jste linej si to i spocitat? pripadne to spocita nejakej kamos kdyz se vsichni znate.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.