Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Je potrebna parozabrana pro kastlova okna?

Autor: Marcel Vysudil
Datum: 08.01.2019 14:19
uživatel: 128688

Zdravim,

budu menit okna na byte. Cinzovni dum, stari 100+ let, zed cihla cca 70cm. Okna kastlova drevena. Firma ma na webu ze normalne okna montuje s parotesnou+paropropustnou paskou ale tvrdi mi ze u kastlovych oke se to nepouziva a je to zbytecne a ze staci komprimacni paska. Umi mi nekdo rict co je na tom pravdy a proc to neni potrebne? Jedine co me napada je ze ten kastl je tak siroky ze vrstva pasky/peny izoluje dostatecne a vlhkost se nemuze kondenzovat. Ale to je jenom muj dohad.

dekuji
Marcel Vysudil

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Wolf04.02.2019 23:27
Jan Šlezingr31.01.2019 08:06
hetzer hetzer27.01.2019 02:15

Datum: 04.02.2019 23:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Firmy to všeobecně nechtějí dělat. Když jsem měnil okna tak jsem slyšel to standardně neděláme a chtěli za to hromadu peněz abych z toho požadavku vycouval. Pásku jsem si sehnal a aplikoval sám při zásahu do ostění to není problém vše se přikryje. Dokonce jsem se potom dočet že použití pásky vyžaduje nějaká norma. Lepil jsem to tímto lepidlem.
https://bauwerkg.cz/cz-detail-902461872-me901-butyl-bitumen-primer-1-l.html
Páska může mít také perlinku pak to jde normálním lepidlem.
http://www.soudal.cz/produkty/okenni-folie-doplnky
Okna jsou drahá investice a tak to doporučuji, samotná pěna to nemůže nahradit. Firma se bude ohánět třeba nějakou drahou pěnou a že to není potřeba. Byly to klas. plast .okna.

Autor: hetzer hetzer
Datum: 27.01.2019 02:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100064
reakce na ...
pokud mi nekdo predvede jak u rekostrukce pripevnit parotesku na zed parotesne tak zmenim nazor, ale do te doby ji povazuju za zbytecnou

Autor: Jan Šlezingr
Datum: 31.01.2019 08:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100723
reakce na ...
Pokud máte na mysli, jak se to dělá "normálně", tak není šance. Normálně= ráno se vybourá okno, díra se omete, nasadí nove, zaklínuje, zapění a za dvě hodiny hotovo.

Pokud se díra vybourá a zedník ji připraví do správného stavu, není problém. Ale to je na dva dny a za jiné peníze, než "montáž zdarma"

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.