Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

krby Romotop

Autor: Tom Tom
Datum: 12.01.2019 11:12
uživatel: 129428

Dobrý den, stavíme dvougenerační bungalov, vytápění elektrickými kabely. Tepelná ztráta orientačně znalcem vyčíslena na 6 kWh, komín umístěn v rohu obývacího pokoje v jedné bytové jednotce. Krb bude sloužit pouze k lokálnímu vytápění jedné bytové jednotky. Průměr komínu 200 mm.Líbí se mi krbové kamna Romotop Riano 01 a Aledo 02, můžete mi poradit ve výběru, chtěl bych určitě kamna s menším výkonem. Máte zkušenosti s těmito krby? Současně Vás žádám, zdali byste mi nemohli sdělit, pro případný výběr výše uvedených typů krbů, výšku sopouchu, zdali je standardní atd.? Nikde jsem to nenašel, děkuji za odpověď.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 07.02.2019 08:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100666
reakce na ...
Pěkný den, na začátek upřesním - mluvíme o "krbových kamnech", nikoli krbech (to jsou až "individuálně obestavěné krbové vložky").

Menšího výkonu u krb. kamen dosáhnete topením co nejsušším dřevem, které Vám dovolí alespoň částečně uregulovat výkon na nižší hodnoty, ale především bych se být Vámi podíval po variantách s akumulací, která výkon rozloží v čase (a tím jeho průměr sníží), např. Laredo Akum nebo Evora Akum.

Výšky sopouchů najdete vždy v detailu výrobku pod odkazem "technická dokumentace".

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.