Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Uzavření vody - vztah k ohřevu

Autor: tazatel tazatel
Datum: 16.01.2019 11:46
uživatel: 129440

Jak je to prosím s uzavřením přívodu vody (např. při výměně baterie)? Jde mi o to, že když chci třeba vyměnit baterii (v bytě, kde je teplá generována kotlem, nebo bojlerem), tak musím uzavřít hlavní přívod vody do bytu. Takže studenou chápu, ale jak je to s teplou, resp. jaký je s ní rozdíl, když je generována z kotle a z bojleru? Předpokládám, že bojleru "je to jedno", protože ten prostě nebude mít přívod vody, a tak se nebude do té trubky, která jde pak do teplé v baterii (jak je v horní části bojleru), "hrnout" nová voda.
Jak je to ale s kotlem (průtokovým), jak ten pozná, že je vstup vypnutý, a tudíž, že nemá "jet na sucho", pakliže odmontuji baterii, a pro kotel to bude jako signál "někdo otevřel teplou, takže ohřívej".
Najde se někdo, kdo mě chápe, a může mi to vyjasnit?

Děkuji Vám moc, a omlouvám se, že jsem to napsal trochu komplikovaně.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 16.01.2019 18:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Kotel pozná že má ohřívat studenou vodu na teplou velmi jednoduše. V přívodu studené vody je podtlakový spínač, který indikuje průtok vody ( venturiho trubice ) a jednoduše sepne kotel, přepne trojcestný ventil na změnu průtoku topné vody místo do topení tak do výměníku. Jelikož bude uzavřen přívod studené vody, tak přez ten systém nebude nic proudit a tudíž nikdy nemůže kotel přepnout na ohřev vody i kdybyste otevřel všechny armatury na plné pecky. V podstatě nic neprotéká, nevzniká podtlak, nic se nemůže sepnout. Nicméně, při jakékoliv opravě teplé vody je nejlepší odstavit kotel a máte po problému. Filip

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.