Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Vrtaná studna - zprovoznění

Autor: Martin AAA
Datum: 16.01.2019 12:36
uživatel: 121355

Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně zprovoznění studny.

Na pozemku máme vrtanou studnu do hloubky cca 25m, čerpadlo se má umístit někde kolem 8m. Studna byla vrtaná cca před 2 lety a zatím nepoužívaná.

Pokud vím, mělo by se teď spousta vody vyčerpat, aby se ten vrt pročistil. Ale jak se to dělá? Chci říct, dá se čerpadlo a čerpá se, to je jasné. Ale jaké čerpadlo? Používá se nějaké levné (jaké?) kvůli tomu, že může dojít k jeho zničení nebo se nemám bát a koupit už finální?

Díky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 16.01.2019 19:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Já mám vrtanou studnu 75 m hlubokou. Po vyvrtání mě to trvalo zhruba rok, než jsem to dodělal. Musí tam být vodotěsná šachta a elektrická přípojka. Čerpadlo je v hloubce cca 60 m. Ve studni je cca 50 vody. Na čerpání jsem použil ponorné čerpadlo, které je v podstatě součástí stavebnice domácí vodárny, včetně regulátoru s invertorem. Moc vody jsem nevypustil, protože od samého začátku tekla čistá. Nicméně odčerpal jsem zhruba dvojnásobek objemu vody, která se nachází v trubkách. Vody tekla v podstatě čistá. Pouze při zvýšení průtoku na max. se voda mírně zakalila. Pokud máte studnu vystrojenou a provedenou stejně dobře jako já, tak nemusíte očekávat žádné problémy. Zkoušel jsem ji vyčerpat, ale tento pokus byl neúspěšný. Vody je tam dost a přítok je asi dost dobrý. Filip

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.