Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vyrovnání podlahy na trámovém stropě

Autor: Dominik Janků
Datum: 18.01.2019 08:45
uživatel: 129481


Dobrý den,
plánuji rekonstrukci bytu ve staré zástavbě (+- rok 1900) a vyrovnání křivé podlahy (2,5cm na 1m) zatím v jednom pokoji (6x3,5m). Podlaha je tvořena dřevěnými trámy (osová vzdálenost 1m, perfektně suché, nepoškozené), mezi nimi škvára/suť. Na trámech jsou kolmo přibitá 3cm prkna a na nich byly přibité parkety. Otázka zní: jak podlahu co nejjednodušeji vyrovnat tak, aby příliš nevzrostla její výška?

Uvažoval jsem o zásypu (liapor) a na to 2x22mm OSB desky (nebo fermacell?). Ale problém je právě ta velká osová vzdálenost trámů. Dá se problém nějak elegantně vyřešit? Napadlo mě udělat rošt z hranolů, které bych založil kolmo na trámy v bocích ||--|| cca co 50cm, ale je to dobrý nápad? Jde mi o to, ať podlahu zbytečně nezvedám výš.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: hetzer hetzer
Datum: 27.01.2019 01:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100064
reakce na ...
vemte tluste fosny, nebo i tramky 5x10cm a prisroubujte je z boku na tramy tak aby vam vytvorily novou rovinu

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama