Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

2-kolíkový připojný kabel k adaptéru místo 3-kolíkového

Autor: Tomáš Em
Datum: 18.01.2019 20:32
uživatel: 125815


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
dobrý den,

Jaký je prosím váš názor na záměnu kabelů na obrázcích - jedná se o přípojný kabel mezi zásuvkou a adaptéry notebooků). Cestuji a klasický 3-kolík je často problém, protože ještě potřebuji redukce. Našel jsem kabel, který zemní vodič nemá :)) a má jen 2-kolíkovou zástrčku což se dá narvat skoro všude. Co se může stát když bych používal 2-kolíkový ?? Děkuji za odpovědi

První obrázek je origo kabel s 3-kolíkovou zástrčkou.
Druhý obrázek je kabel s 2-kolíkovou zástrčkou, který si chci pořídit.

Nevím jak moc na tom záleží ale u notebooků používám adaptéry malých výkonů 40W a 65W. Zvláštní je, že některé dnešní stejně "výkonově naročné" notebooky mají adaptéry se šňůrou na 2-kolík origo (samozřejmě s jiným konektorem).

Tedy bude to fungovat bezproblémů a bezpečně? Může se to nějak pííííp když takový notebook propojím kabelem např. monitorem, který uzemněný bude?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jan Němec
Datum: 01.02.2019 14:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128958
reakce na ...
počet kolíků není o výkonu, ale ochraně. pokud máte adapter se vstup na 3, nic jiného tam nedávejte..výrobce snad ví, proč to udělal. Nebo si sežeňte jiný adaptér

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama