Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Bourací kladivo půjčit profi nebo koupit hobby

Autor: Martin Lukáč
Datum: 27.01.2019 11:49
uživatel: 129566

Dobrý den. Budu bourat dva stupně v koupelně. Jsou kruhového tvaru o celkové ploše 3,3 m2. výška 30cm, tzn cca. 1m3 materiálu. Materiál se tváří jako beton nicméně buď je pochybné kvality nebo je to něco jiného. Kladivem a majzlíkem lze poměrně snadno rozbít. Mám následující dilema:
1. Půjčit z půjčovny profi bourací kladivo s jistotou, že schody zbourám.
2. Koupit hobby kombinované zařízení s funkcí vrtání i sekání a se silou cca 8-10 J
Moje příklepová vrtačka je momentálně na konci životnosti a tak budu muset stejně brzy pořídit novou. Cena hoby zařízení je cca. čtyřikrát vyšší než je půjčovné bouracího kladiva takže by mě trochu mrzelo zaplatit, pokud bych to třeba nestihl za jeden víkend, polovinu ceny nového kladiva jen za půjčovné.
Je mi jasné, že z hlediska rychlosti práce bude profi lepší řešení, ale pokud by ten rozdíl nebyl nijak markantní, radši bych něco koupil, co využiju i později. Bohužel nemám s tímto zkušenosti, takže nevím například zda 9J je dost na to co potřebuji udělat.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Martin Lukáč28.01.2019 00:20
Filip Filip27.01.2019 23:47

Datum: 27.01.2019 23:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Já bych příklepovou vrtačkou udělal několik sond a zjistil, zda se opravdu jedná o 30 cm betonu. Podle mě tam bude cca 6 cm betonu na nějaké navážce, případně na nějakém stavebním materiálu. Proč by někdo dělal v koupelně takový mamutí schodek z betonu. Netuším, na co Vám bude bourací kladivo, až to uděláte. Vrtací kladivo bych pochopil, ale bourací ???? Podle mě je to práce na půl dne a také na tuto dobu se dá bourací kladivo zapůjčit.
Filip

Autor: Martin Lukáč
Datum: 28.01.2019 00:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129566
reakce na ...
Dobrý den. Děkuji za radu se sondami. Bourací kladivo bych nekupoval, ale vrtací, s funkcí sekání, to je to, co zvažuji. To bych nadále využíval namísto mé stařičké vrtačky. Na druhou stranu není to nutné,ještě chvíli holka možná vydrží a tak by mě mrzelo kdybych to kladivo koupil a ono na to stejně nestačilo a já musel stejně do půjčovny.
Proto mě i zajímá zda uváděná síla 9 J je dost na takovou jednorázovou věc. I když v budoucnu by se to minimálně na sekání omítek, obkladů a tak mohlo hodit, ne?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.