Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

OSB strop na vazníky

Autor: JP PJ
Datum: 27.01.2019 14:44
uživatel: 120592

Dobrý den,
v garáží mám krov z vazníků a uvažuji o stropu z osb (12mm tl.?). Je možné desky rovnou přišroubovat k vazníkům nebo by bylo lepší udělat napříč rošt třeba ze střešních latí?
Garáž je uvnitř 4,4x9,4m, vazníky mají povolené zatížení vodorovného "trámu" 0,55kN/m2, což by mělo být ok pro osb i trochu vaty.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Filip Filip27.01.2019 23:08
JP PJ27.01.2019 21:18
Filip Filip27.01.2019 17:50

Datum: 27.01.2019 17:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Jelikož se jedná o garáž, tak strop musí být v provedení protipožární. Zde se nabízí nejjednodušší varianta -
zavěšený sádrokartonový podhled s minerální izolací. Použijete červený sádrokarton a nějakou minerální vlnu. Zavěšený rošt může být jak dřevěný, tak z CD profilů. CD profily jsou sice dražší, ale jsou naprosto rovné. Profily bych zavěsil na spodní pásnice vazníků. Zavěšení umožní dilataci, což je vlastně smršťování a roztahování vazníků vlivem teplotních rozdílů. http://www.knauf.cz/file/4692-d11-zavesene-podhledy-knauf.pdf
Filip

Autor: JP PJ
Datum: 27.01.2019 21:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120592
reakce na ...
Pokud je to tak, nic jiného asi nezbývá, byť jsem se chtěl sádrokartonu v garáži vyhnout.

Autor: Filip Filip
Datum: 27.01.2019 23:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Sádrokarton je podle mě lepší řešení, jak OSB desky. Nicméně možná by se daly použít i OSB desky, ale musely by se impregnovat roztokem vodního skla. Aspoň 2 vrstvy. Filip

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.