Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Napouštění topného systému

Autor: Milan Stezka
Datum: 28.01.2019 21:59
uživatel: 129582

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den,

potřeboval bych radu jak zvýšit tlak v topném systému. Topenář mi to před lety nejspíš ukazoval, ale už jsem to dávno zapomněl. Čekal bych, že u vstupu nebo výstupu kotle pro ohřev vody systému bude ventil, který půjde snadno připojit k nějaké hadici,kterou napojím na vodovod. Jediné co tam je, je pouze poměrně bytelná, zaslepená odbočka. Nejsem si jistý, jestli to je to co hledám. Na fotce je to trubka vedoucí do kotle úplně vpravo. Pokud ano, tak bych nejspíš uzavřel ventily na obou koncích této odbočky, připojil hadici s vodou s vhodným "adaptérem", otevřel ventily a sledoval na tlakoměru jak stoupá tlak. Jsem v něčem úplně mimo? Je to co je vidět na fotkách standardní, nebo je to neobvyklé? Jinde žádné vypouštěcí/napouštěcí ventily na trubkách topení nejsou, pokud nepočítám zrezlý závit na dolním konci jednoho radiátoru u kotelny.

Díky,
Milan

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Milan Stezka10.02.2019 14:45
Josef Hodboď31.01.2019 11:43
Filip Filip29.01.2019 08:36
Mirek Svejda28.01.2019 22:27

Datum: 10.02.2019 14:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129582
reakce na ...
Fotogalerie:
Děkuji za informace. Na filtr se po sezoně podívám. Doplnění vody do topení v mém případě spočívalo v zapojení nové propojky (na fotce chromová "U" trubka) u zásobníku vody. Po otevření ventilů u obou konců se pak tlak v topení zvyšuje.

Autor: Filip Filip
Datum: 29.01.2019 08:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Tyto novější kotle s ohřevem teplé vody mívají napouštěcí ventil integrovaný přímo v kotli. Podívejte se do manuálu. Jinak by ten topenář zcela jistě někde vložil napouštěcí ventil. Filip

Autor: Mirek Svejda
Datum: 28.01.2019 22:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Ta bytelná zaslepená odbočka není odbočka, ale filtr.

Autor: Josef Hodboď
Datum: 31.01.2019 11:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123662
reakce na ...
I když se to tak obvykle nedělá, tak dopuštění vody přes filtr, pokud by si sehnal vhodný adaptér, by pána přimělo k tomu, aby se na ten filtr po tolika letech provozu vůbec kouknul.

Co mne trochu zaráží je to, že nevidím vývod od pojistného ventilu u kotle. Asi je jinde.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.