Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Minimální délka volně stojící příčky z Ytongu nesoucí dveře

Autor: Mira Pes
Datum: 29.01.2019 11:24
uživatel: 129585


Fotogalerie:

Dobrý den,

řeším rekonstrukci panelového bytu a umístění dveřního otvoru do koupelny. Koupelna má rozměry cca 150 x 150, tudíž si nemohu dovolit otevírání dovnitř ani změnit polohu závěsu. Jedná se o klasické obložkové dřevěné dveře šíře 60 cm a výšce 197 bez speciální výplně někde z hobby marketu (nijak zvlášť těžké).

Příčka, ve které budou dveře umístěny, je z Ytongu tl. 75 mm, na straně s panty však zbývá méně než 25 cm příčky, která bude přikotvena pouze k nosné stěně nerezovými prvky, k podkladu tenkovrtvou maltou na maltu zakládací, která je přímo na původní podlaze (očištěné o lepidlo na lino atd). Nad dveřmi bude nenosný překlad a cca 30 cm dalšího zdiva, tudíž se nějaké zatížení přenese.

Možnost připoutat obložky k nosné stěně je pasé kvůli dveřím a klice na balkón, na kterou by dveře narážely.

Moje otázka tedy zní: jakou sířku doporučujete u takovéto příčky, aby spolehlivě unesla dveře a nehrozilo její vylomení?

Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 29.01.2019 12:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Do panelu si navrtejte několik otvorů (podle svislice) průměru 8 mm (vrták s SK břitem) v přesné rozteči jak je vysoký blok s maltou (hloubka 5 cm). Do Ytongu uprostřed udělejte drážku (třeba vyškrábat něčím) hlubokou a širokou 8 mm do délky tak 10 až 15 cm. Pak už jenom lepící maltou zapravíte vždy kousek stavební žebírkové oceli průměru 6 mm. Předpokládám, že to tu přizděnou část spolehlivě udrží.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama