Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zakoupení pozemku

Autor: Robin Toráč
Datum: 02.02.2019 18:06
uživatel: 126105

Dobrý den,
prosím vás o radu. Pokud mam zakoupený pozemek, je povinnost vyrozumet mne ze strany stavebního úřadu o plánované stavbě na sousedním pozemku v případě, kdy ještě nedošlo k přepisu v katastru nemovitosti, ale je v tomto ohledu zahájeno řízení? Jde mi o možnost se bránit v případě, kdy soused nedodrží optimální odstup 3,5m od hranice pozemku stejně jako já, což by mi zcela zhatilo projekt domu.
Ještě bych se chtěl zeptat, zda je nějaká obrana, když bylo vydáno stavební povolení, díky kterému byla udělena výjimka na ony 2m a já bych pozemek zakoupil s touto výjimkou, ale stavba domu ještě nezačala, ale obec, jako původní majitel, tuto výjimku udělila? A sdělí mi vůbec stavební urad tyto informace?
Mnohokrát děkuji za odpovědi.
Přeji hezký den.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Robin Toráč02.02.2019 22:34
Filip Filip02.02.2019 21:58

Datum: 02.02.2019 21:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Pochybuji, že katastrální úřad informuje stavební úřad a nějakém řízení. Je pouze ve Vašem zájmu, abyste se okamžitě informoval na stavebním úřadě, jaké vydal rozhodnutí. Ona je to veřejná listina, takže Vám musí povolit do toho nahlédnout. Stavební úřad nemůže jen tak svévolně rozhodnout o výjimce v odstupu od hranice pozemku ( 2 m ). K tomu musí být zákonný důvod. Bohužel Vašeho souhlasu k tomu netřeba. Nicméně, nechápu proč ztrácíte čas otázkou na TZB a raději nepelášíte na Stavební úřad. Filip

Autor: Robin Toráč
Datum: 02.02.2019 22:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126105
reakce na ...
Děkuji za odpověď. Nicméně ptám se proto,že tyhle okolnosti jsem se dozvěděl v pátek.na večer a nedalo mi to spát. Hned v pondělí stojím v 8 na úřadě. Ptám se jen ať vím, co čekat.
Jestli je to veřejná listina, tak bych se měl tyto informace dozvědět.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama