Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

dodatečný stavební otvor pro dveře

Autor: Martin Janík
Datum: 04.02.2019 23:26
uživatel: 129675


Fotogalerie:

Dobrý den,

potřebuji radu zkušeného zedníka. Provádím stavební otvor pro dveře o šířce 90cm, při tloušťce zdi 30cm. Zeď je z pálené cihly vyzděná ovšem na hliněnou maltu.

Provedl jsem vybourání 1/3 hloubky zdi, osadil betonové roznášecí dlaždice a zazdil I profil. Patrně jsem však udělal chybu, že jsem nevyboural o řadu cihel nad profilem více a profil jsem klínoval kousky cihel do malty mezi jím samým a cihlami, což se dělalo dosti špatně a mám pochyby nad kvalitou výsledku. Také jsem si říkal, že po osazení druhého nosníku by bylo vhodné prostor mezi nimi vylít betonem. Což ale teď nepůjde, protože tam beton není jak dostat.

Zvažuji tedy následující řešení situace:

1. nechat to tak, zazdít stejným způsobem druhý nosník a doufat, že si to nesedne, případně že se to po vybourání z druhé strany nesesmekne a první nosník nevyletí ze zdi i s cihlami. (snad by stačilo ponechat části cihel v uprostřed mezi nosníky. Po osazení druhého nosníku a zatuhnutí malty vybrat tyto cihly spodem, vybourat jednu cihlu uprostřed nad nosníky a vylít prostor betonem tudy.

2. vybourat ty už uklínované cihly nad nosníkem, dozdít na nosník šár a vyklínovat mezi cihlami, nechat uprostřed díru na dobetonování.

Co myslíte? Přikládám fotku.
Děkuji moc za reakce.
M.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama