Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Výpary z digestoře

Autor: MARTINA VÁCLAVÍKOVÁ
Datum: 07.02.2019 08:57
uživatel: 129691


Dobrý den, mám dotaz ohledně páry z digestoře. Digestoř máme vedenou do komína, který má v suterénu jednu funkční vetračku a jednu zaslapenou v jiné místnosti. Tam, kde je vetračka zaslepená, začala opadávat omítka. V místnosti se také nachází kondenzační plynový kotel. Otázka zní : je možné, aby výpary z digestoře kondenzovaly v komíně a stékaly po jeho stěnách až do suterénu?Respektive, aby způsobovaly opadávání omítky? Nebo může být na vině spíš kondenzační kotel? Snad jsem to poslala srozumitelně. Děkuji za případné odpovědi.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 07.02.2019 09:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Záleží jak je vyvedno odkouření kondenzačního kotle. To by ale mělo být vedeno trubkou nebo ne?
Kondenzace digestoře v komíně je doslova zaručena, pokud komín alespň částečně prochází nevytápěným prostorem a pořádně mrzne. Paradoxem ale je, že většinou ke kondenzaci nedochází při chodu digestoře ale až po zastavení nuceného odtahu a nebo odtahem samovolným, který vždy u komínové digestoře existuje. To znamená pomalu odchází vlhký vzduch z domu a stačí se prochladit tak, že kondenzuje. Jinak řečeno, že i kdyby tam nebyla digestoř a pouze větrání i tak může docházet ke kondenzaci. Obecně platí, že větrací protubí by mělo s kondenzací počítat a pro tento účel se tam montuje tzv. záchytný límec.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama