Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Rosení skla a rámů

Autor: Lenka Haluzová
Datum: 07.02.2019 18:38
uživatel: 129710

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den,
prosím o radu. Loni jsme udělali výměnu vchodových vrat. Původně místnost byla průjezd. Ted slouží jako sklad ( sklo, porcelán atd.) Rozměr místnosti je 4x9m. V místnosti se netopí. Ve dveřích jsou skleněné výplně které se teď při mrazech celé rosí. Rosí se i cca 5cm plast kolem skleněné výplně. Zbytek plastových prvků je suchy. Spodky skel začínají plesnivět. Zítra koupím vlhkoměr aby jsme zjstili vlhkost v prostoru. Ale zdá se mi divný, že je orosený i plast okolo skleněných výplní viz foto. Myslíte že mohlo dojít k chybě při výrobě?
Děkuji za odpověď

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Vokno Vokno23.04.2019 10:15
Bohuslav Bartůněk18.02.2019 09:50
Lenka Haluzová13.02.2019 20:53
Tomáš Brus13.02.2019 20:37
Lenka Haluzová13.02.2019 20:13
Vladimír Buk13.02.2019 17:11

Datum: 23.04.2019 10:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128023
reakce na ...
Dobrý den,

Vlhkost se vysráží vždy na hraně zasklení. Pokud je prostor nevytápěný, tak je to standardní efekt.

S pozdravem

Technické oddělení firmy V okno.

Autor: Bohuslav Bartůněk
Datum: 18.02.2019 09:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120092
reakce na ...
Dobrý den.

Předně plastové dveře za 60tisíc by musely být pozlacené a mít integrovanou obsluhu.
Ale konkrétně k rosení na fotografii, je potřeba vysvětlit, jak vypadá výplň uvnitř. Izolační materiál (nějaký extrudovaný polystyren) má vyříznuté otvory, v nich jsou vsazeny okýnka a to není nikdy tak přesné, aby tam nevznikla mezera. A pokud tam mezera je, pak je to nejstudenější místo celé konstrukce výplně, tudíž se při splnění podmínek kondenzace vlhkosti jako na prvním místě vysráží zrovna tady.
Označit to přímo za vadu výplně by nebylo správné, protože takovému tvrzení by muselo předcházet přesné měření. Věřím, že v případě vytápění vnitřního prostoru, by se vám tam kondenzát neutvořil.

Autor: Tomáš Brus
Datum: 13.02.2019 20:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109879
reakce na ...
tyto dveře jsou z ABS desky - nejlevnější "okrasná" výplň na trhu. 24mm celková šířka - z toho cca 4mm plast 22mm šířka izolantu -pur pěna. Osazené sklo je vloženo přímo do izolantu -pravděpodobně tam je mezera, která kondezujte, jak lze vidět na fotkách.

Datum: 13.02.2019 20:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak to jste mne moc nepotěšil. Aspoň jsem poučená pro příště. Hold dveře nekupuji každý týden. Zítra mi přijede soudní znalec, tak uvidím co se dá dělat.
Moc Vám děkuji..!

Autor: Vladimír Buk
Datum: 13.02.2019 17:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100029
reakce na ...
Madam to je fyzika, tu nelze nijak ovlivnit. Průjezd o ploše 36 m2, nevytápěna, osazený jednouchýmu plat. dveřmi se skleněnou jednoduchou výplní, ..co od toho očekáváte ? Relativní vlhkost v průjezdu /nynějším skladu/ bude patrně stejná jako v okolí domu. Bez dodatečného zateplení plast.vrat a výměny dveří ničeho jiného nedosáhnete.

Datum: 13.02.2019 20:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Vladimíre, děkuji za odpověď. Vrata byly instalovány loni na jaře, tudíž letos první zima. Celý dům je zateplen, podřezán. Z druhé strany také plastové celoprosklené dveře, které to nedělají. Tyto dveře/vrata stály 60 tis, takže předpokládám, že by trochu kvalitní mohly být. Servis na místě mi sdělil že to vypadá, že tam kde je vložené sklo do dveří, je špatná izolace, nebo možná žádná. Proto se snad rosí i plast okolo skel a to v šíři 5cm. Dveře nejsou mokré celé. Jen tak jak je vidět na fotkách. Proto jsem pokládala otázku, zdali takovéto rosení na skle a 5cm plastu může způsobit špatná izolace ve dveřích?
Děkuji L.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.