Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Rozvaděč

Autor: Vojtěch Bouda
Datum: 09.02.2019 15:13
uživatel: 129727


Dobrý den,
potřeboval bych se připojit do společného rozvaděče v zahrádkářské kolonii. V ozvaděči je osum míst na elektroměry. Bohužel dědici předchozího majitele nechali před prodejem zahrádky odpojit elektroměr. Po volném místě v rozvaděči samozřejmě sáhl jiný zahrádkář. Mám tedy přívod elektřiny do chaty, ale nemám kam pověsit elektroměr. Jakým způsobem se tato situace dá řešit? Z ČEZ distribuce mi pouze oznámili, že v rozvaděči není místo a tím vše utichlo. Řešením by asi bylo postavení nového rozvaděče a vykopání nového vedení do chatky. To se mi ale zdá dost nákladné. Neexistuje nějaké jednoduší řešení? Děkuji předem za Vaše odpovědi a rady. S pozdravem V.Bouda

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Horský02.06.2019 11:12
Filip Filip11.02.2019 00:06

Příspěvky
Autor: Pavel Horský
Datum: 02.06.2019 11:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130344
reakce na ...
Stávající přívodní kabel na zahrádku lze vyndat ze stávajícího elektroměrového rozváděče a prodloužit ho provedením gelové spojky. Problém však bude s novým elektroměrovým rozváděčem. Tento není problém postavit, problémem je napojení tohoto ER na distribuční síť, kde musí být napojený na samostatný vývod z pojistkové skříně. A ve stávající již nemusí být volná žádná pojistková sada. To se ovšem dá vyřešit s podáním žádosti o připojení (zřízení nového odběrného místa). Rozhodně nedoporučuji dohodu s některým ze zahrádkářů, jako že si pořídíte odečtové hodiny a budete se s ním vyrovnávat. Dnes kamarád - zítra největší nepřítel a zhádat do krve se dokáží i sourozenci. A nebo změna majitele zahrádky, který bude volem a jste rázem po tmě. severocech.cz

Autor: Filip Filip
Datum: 11.02.2019 00:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Žádné jednoduché řešení asi neexistuje. Nabízí se pouze dohoda se některým sousedem, že byste se napojil na Jeho přívod a pořídil si podružný elektroměr, který by se musel umístit v nějaké samostatné skříňce. Elektriku byste platil sousedovi podle toho podružného elektroměru. Nabízí se i varianta, že byste mohl použít elektroměr na lištu : http://www.elektromery.com/category/jednofazove-elektromery-na-listu-din-ure/3.
Nepíšete ale, jestli máte jednofázové, nebo třífázové připojení, případně jestli potřebujete dvoutarifní elektroměr. Osobně si myslím, že byste to měl řešit s nějakým místním elektromontérem, nejlépe s revizním technikem. Určitě by se dalo něco vymyslet.
Filip

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama