Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Skladba podlahy nad klenbou pro podlahové vytápění

Autor: Tomas Ceniga
Datum: 11.02.2019 08:58
uživatel: 129741

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den, po dlouhé úvaze jsem zakoupil starší dům z roku 1900 a nyní nastal čas na rekonstrukci podlah. Jedná se o patrový dům (celý podsklepen). V přízemí je podlaha nad klenbovým stropem (viz první obrázek). Při současné kompletní rekonstrukci bych rád zvolil podlahové vytápění. Přečetl jsem o tomto tématu snad veškeré články na internetu a navrhl si tuto novou skladbu podlahy. Rád bych slyšel nějaký odborný názor nebo člověka, který řešil stejný problém.

Každá tato místnost v přízemí je velká 4x4m (16m2) a podpírá jí jeden válcovaný nosník s klenbou.

Předem děkuji za každou připomínku.

Tomáš Ceniga

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Filip Filip11.02.2019 12:05
Tomas Ceniga11.02.2019 11:53
Filip Filip11.02.2019 09:49

Datum: 11.02.2019 09:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Čím tlustější izolace pod podlahovým topením, tím lépe. Je dobré vědět, že se z Liaporu dělá Liaporbeton, který je lehký, lehce zpracovatelný a poměrně dobře tepelně izoluje. Nicméně, já bych ho využil pouze pro vyrovnání klenby v co nejslabší vrstvě. Na to se již položí silná vrstva EPS ( typuji, že by se tam vešlo kolem 20 ti cm a to v součtu s Liaporbetonem bude velmi slušná teplená izolace pod podlahovým topením.
Filip

Autor: Tomas Ceniga
Datum: 11.02.2019 11:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129741
reakce na ...
Dobrý den, děkuji za radu určitě to proberu se statikem ale ještě mě napadla jedna otázka.

Co když budu chtít úplně vynechat ekostyren a na klenby bych jen nanesl liapor - keramzit a na to rovnou položil vyšší EPS desky?

Není tam ten ekostyren už zbytečná zátěž? Věřím že izolační vlastnosti budou lepší ale co výšku kterou ušetřím přidám do EPS desek.

Autor: Filip Filip
Datum: 11.02.2019 12:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. TOME!!!!!!! Zkus si to ještě jednou přečíst. Já jsem tam žádný ekostyrénbeton nepsal. Čili pouze srovnat laiaporbetonem a na to silný EPS......
Filip

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.