Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Odtahová digestoř, externí jednotka

Autor: Hans Sp
Datum: 12.02.2019 11:44
uživatel: 127838

Zdravím, máte někdo zkušenosti s externí odtahovou jednotkou pro digestoř, či potrubním regulovatelným ventilátorem? Kuchyně+jídelna+obývák, cca přes 150m3 objem. Dumám nad rozměrem rozvodů a síle digestoře. Je zřejmé že 150mm potrubí nebo ekvivalent 200x9 , ale zkušenosti z praxe by se hodily. V domě není rekuperace. Diky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jozef Homola13.02.2019 15:23
Jan Špejle13.02.2019 13:09
Jozef Homola12.02.2019 13:02

Datum: 12.02.2019 13:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
Mám externí odtahový diagonální ventilátor SILENT (ve zdi) napojený na vykuchanou digestoř. Původní nerezovou jsem po cca 15-ti letech vyhodil pro hluk a nemožnost vnitřně vyčistit od mastnot (smrděla). Potrubí 125 mm stačí ale mám tam zařazen tlumič cca 900 mm v orginálním provedením. Konečně se dá vařit i poslouchat rádio. Venku je klapka aby se meluzína neproháněla v potrubí. Žaluzie třískaly a zasekávaly se a tak je tak jednoduchá klapka na magnet. Ventilátor ji tlakem otevře.

Autor: Jan Špejle
Datum: 13.02.2019 13:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129394
reakce na ...
jaký máte výkon ventilátoru pane Homolo, resp průtok ? Když jste jen vykuchal digestoř, jak teď ten průtok regulujete ? Jedete pořád na 100% ? Ať se smaží nebo vaří... Kuchyně má objem kolik m3? Tazatel píše, že se jedná o velkoprostor. K vzhledu se radši nebudu vyjadřovat...

Autor: Jozef Homola
Datum: 13.02.2019 15:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Když něco děláte dodatečně, tak vzhled musí jít stranou. Výkon skutečný nevím ale mohl bych se k něčemu dopracovat. Výkon nereguluji a jsem s odtahem spokojen, zatímco předtím jsem nebyl. Kuchyně je podobná jak v někde v paneláku, možná o trochu větší ale je propojena s jinými prostory, nemá dveře jenom harmoniku. Prioritou odtahu byl čerstvý vzduch a ticho.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama