Vyrovnání zdi

Reklama
LV Lukáš Vacula @lukas.vacula před 5 roky15.02.2019 11:01:00
Vyrovnání zdi

Dobrý den. Provádím rekonstrukci domu a řeším vyrovnání křivých zdí. Zdi mám omlácené až na cihlu. Dům je cca 90 let starý.
Moc se mi nelíbí myšlenka že budu dohazovat např. 7 a více cm v místech kde je zeď křivá.
Procházím internet a mám asi 3 závěry.
První je klasicky nahodit. (starý způsob, funguje ale v r. 2019 máme snad i jiné způsoby).
Další je vyzdít ytongem předstěnu, nebo představěnou stěnu. Nebudu muset vyrovnávat, budu mít rovnou zeď bez velkých nánosů omítky. To že se mi zmenší vím ale prostoru mám dost. Spíše se bojím toho co se bude dít mezi cihlou a ytongem.
Poslední je na zeď umístit desky farmacell. Ale problém je zas s tím co se bude dít mezi zdí a deskou.
Dům jsem odvodnil. A vlhkost je v pořádku.
Pokud bych dělal předstěny, tak tam můžu udělat odvětrávání, mřížkou, nebo trubkou vytaženou na půdu.
Prosím o rady a informace lidi, kteří se v tom pohybují a mají zkušenosti, nebo o ty co mají předstěny a fungují už tak několik let.
Dále prosím když napíšete názor, tak ho logicky odůvodnit a hlavně se tady prosím nezačněte hádat. To mi vůbec nepomůže. Předem všem děkuji za odpovědi.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.