Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Skladba podlahy domu z 30 let

Autor: Tomáš Peterka
Datum: 15.02.2019 11:18
uživatel: 129800


Dobrý den, řeším rekonstrukci podlahy mezi byty. Nosná konstrukce je železobetonová se skrytými trámy tl. 20cm, na ní je 10cm škváry a pak na polštářích zničené dřevěné desky.
Mohl bych se zeptat, zda je nutné při rekonstrukci odstranit celou škváru a nahradit 5 cm minerální izolace a 5cm liaporu? Nebo by stačilo odstranit cca 2 cm škváry, vyrovnat 2cm liaporu a dát 2 vrstvy OSB desek 12,5 s krytinou? Větší tloušťka konstrukce není možná.
Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 15.02.2019 12:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, kolik té škváry odstraníte, je jen na vás, ale měl byste to celé udělat tak, aby se vám do požadované výšky podlahy vešla kročejová izolace (nejlépe minerální nebo třeba hobra, což vylepší vzduchovou neprůzvučnost) a na to plovoucí roznášecí deska ze dvou vrstev slepených a sešroubovaných třeba OSB desek a krytina.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama