Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zkušenost s ATREA DUPLEX ECV 5

Autor: Pavel Wünsch
Datum: 15.02.2019 16:06
uživatel: 129707

Dobrý den všem,
Chystám se vyměnit rekuperační jednotku (dosud jsem používal Stiebel Eltron LWZ 270 Plus) za jinou, respektive za jinou také s větším výkonem.

Vyhlédl jsem si shora uvedený typ ATREA DUPLEX ECV 5, proto by mě zajímaly zkušeností někoho, kdo toto zařízení provozuje.
Dál bych chtěl k tomu pořídit převodník BACnet/KNX, protože sběrnici KNX používám na regulaci topení, také by mne zajímaly případné zkušenosti uživatelů.
Díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Leoš Petrla16.03.2019 16:10
Jan Jaroš12.03.2019 12:49
Pavel Wünsch11.03.2019 20:38
Leoš Petrla11.03.2019 19:37
Pavel Wünsch06.03.2019 08:28
Šalý Jaroslav06.03.2019 01:42

Datum: 11.03.2019 19:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127850
reakce na ...
Dobrý den,
zkuste zadat dotaz na airforum.cz tam se snad dozvíte více zkušeností z provozu. Kdyby jste potřeboval vědět nějaké podrobné info, tak to sem napište, zkusím zodpovědět. Zkušenosti z rekuperacemi Duplex EC5 mám jako montážní technik a můžu jen doporučit.
Pěkný den
Leoš

Datum: 11.03.2019 20:38 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky, už jsem myslel, že se neozve nikdo, ačkoli v různých jiných tématech tuto rekuperaci ostatní probírali.

Docela jste mě se svým hodnocením potěšil, ten výrobek na mě dělá dobrý dojem a cenově je tak akorát ve srovnání s ostatními.

Neposlal byste mi svůj email, zkusil bych se obrátit s konkrétními dotazy.

Ještě jednou dík

Pavel Wunsch

Autor: Jan Jaroš
Datum: 12.03.2019 12:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100421
reakce na ...
Pokud byste chtěl jen zjistit, zda je kvalitní, tak jistě ano. Tuto Atreu mám zatím jen cca půl roku, ale obecně rekuperaci mám v domě od roku 2012. Včera jsem zakoupil za cca 400,- sadu už nastříhaných filtrů G4 a F7 (po 10 ks od každého), výměna primitivní, takže i takto jsem spokojen.
Jsem hračička, ale nakonec jsem skončil jen u ovládání přes webserver. Jde nastavit týdenní program pro topnou i netopnou sezonu. Pokud byste chtěl servisní menu, tak si můžete na systému nastavit skoro co chcete. Doma máme 2 čidla CO2 a po většinu času mám nastavenu automatiku, ráno časový úsek provětrávání na vyšší výkon. Zcela vyhovuje. Vůbec nevím co a jak bych měl v jednotce více řídit, nebo vzdáleně ovládat, aby to mělo smysl.
Někde jsem četl, že je tato Atrea hlučnější. Nevím, vždy chybí adekvátní srovnání. Velmi záleží na konfiguraci celého systému. I na použitých tlumících prvcích. Znám od realizační a servisní firmy případ 2 prakticky dispozičně i realizačně stejných domů, kde na stejný výkon jedoucí jednotka je v jednom hlučnější, než v jiném.

Autor: Leoš Petrla
Datum: 16.03.2019 16:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127850
reakce na ...
Dobrý den, napište mě na

Datum: 06.03.2019 08:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky, ale zajímají mě opravdu zkušenosti právě s touto jednotkou.

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 06.03.2019 01:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
Obdobné vícefunkční zařízení jako LVZ je FRIGOTECH KOMPLET. Více informací na

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.