Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Normohodiny montáže vzduchotechniky

Autor: Leoš Petrla
Datum: 15.02.2019 19:27
uživatel: 127850

Dobrý den,
už nějakou dobu marně hledám nějakou orientační tabulku normohodin na montáž vzduchotechniky. Zajímá mě časová náročnost montáže v závislosti na průměr potrubí a jeho poloze za 1bm a počet pracovníků. Dále časová náročnost prací jako je izolování potrubí, kotvení a umístění a zprovoznění jednotky.
Děkuji předem za ochotu.
Leoš Petrla

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Leoš Petrla15.02.2019 20:50
Filip Filip15.02.2019 20:16

Datum: 15.02.2019 20:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Normohodiny ? Každý barák je originál, každá instalace je originál. Existuje celá řada rekuperačních jednotek, celá řada potrubí a tvarovek. Takže mohu s jistotou říci, že se budete muset spokojit s cenovým návrhem od realizační firmy. Abyste měl srovnání, tak si to nechte nacenit od několika firem. Ovšem pro porovnání musíte předložit naprosto nezaměnitelné zadání.
Filip

Autor: Leoš Petrla
Datum: 15.02.2019 20:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127850
reakce na ...
Dobrý den, nejde mě o cenu, ale o orientační časovou náročnost. Je mě jasné, že každá realizace je originál a podmínky nejsou vždy ideální. Našel jsem normohodiny na různá řemesla, ale na vzduchotechniku je nemohu najít.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama