Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Regulace konvektorů

Autor: Ondřej Švagr
Datum: 18.02.2019 15:26
uživatel: 129815

Dobrý den,
chtěl bych požádat o radu, jak regulovat teplotu konvektorů (klasických radiátorů, které jsou obloženy). V bytě mám instalované na klasických radiátorech termostatické hlavice od Netatmo, které dokáží sami dát povel, že chtějí topit. V obývacím pokoji, kde mám konvektory, mám instalovaný termostat, také od Netatmo, ale nevím jak správně topení řídit. U konvektorů mám odmontované hlavice a jsou tedy pořád otevřené. Ideálně by pro mne bylo, mít termostatickou hlavici, která bude mít buď dálkové čidlo teploty (ideálně bezdrátově a možné připojit ke dvoum hlavicím) nebo dálkové řízení s teplotním čidlem, ale opět by pro mne bylo ideální mít jednu hlavici pro dvě topení. Radiátory v konvektorech jsou klasické Korado

Děkuji za rady

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Wünsch18.02.2019 17:13
Jozef Homola18.02.2019 16:09

Datum: 18.02.2019 17:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129707
reakce na ...
Dobrý den,
Pokud jsem správně pochopil Váš dotaz, pak se ptáte na možnost regulovat radiátory v několika místnostech.
Zmínil jste, že používáte termostatické hlavice od Netatmo.
Já v našem rodinném domě používám již řadu let regulaci od Siemensu Synco Living, se kterou jsem navýsost spokojen.
Bezdrátové termohlavice se servopohonem na každém radiátoru, může jich být až 5 v jedné místnosti, nezávislé řízení celkem 12 místností, jedna řídící jednotka, řízení požadavku na teplo a teplou vodu, ovládání dalších komponent přes sběrnici KNX. Výstup na web server, ovládání přes internet odkudkoli. Není to úplně nejlevnější záležitost, ale chodí spolehlivě.

Zdraví Wunsch

Autor: Jozef Homola
Datum: 18.02.2019 16:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Je otázkou co vlastně máte. Obložené radiátory nebo konvektory? To nejdůležitější není uvedeno a to zdroj tepla případně nátokové teploty, výkony, typ radiátorůl nebo tepelné ztráty. Fotka by pomohla.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.