Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hurdiskový strop - prasklina

Autor: Václav Ovečka
Datum: 23.02.2019 17:49
uživatel: 129853

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5 obrázek č. 6
Dobrý den,

rád bych se zeptal. Zakoupili jsme dům postavený v roce 1999.Transakce proběhla před necelým měsícem. Nyní jsme si všimli dvou prasklin na stropě, nevím, jestli již byly před koupí, nebo se ukázali až nyní. Tchán mě celkem vystřašil, že jsou případy, kdy stropy Hurdis spadli. Mám z toho mít strach? případně co nyní dělat? Praskliny jsem se v půdoryse snažl znázornit. Více podkladů (např. fotodokumentaci) bohužel nemám.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 23.02.2019 18:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Zatím strach nemějte. U špatných stropů nespadly stropy ale jenom spodní část hurdisek se "ustřihla". U Vás bude dobré zkontrolovat ( ode zdi ke zdi)změřit jaká je vzdálenost mezi oporami, taký nosník typu "I" byl skutečně použit. Tedy výška v mm. Nemusí být to to co je v dokumentaci. Poslední otázka, zda byly použity keramické patky na pásnicích nosníků. Od určité velikosti nosníku už patky nejdou použít (myslím I200). Ještě doporučení které by posoudilo stav stropu. Natáhnout a dobře našponovat vlákno, nebo možno měřit i od rovné podlahy tyčkou a to jaké je prohnutí stropu uprostřed místnosti a u prostředního nosníku. To něco napoví.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.