Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Panelový byt - hučení při odvětrávání

Autor: David Branda
Datum: 25.02.2019 22:59
uživatel: 129871


Fotogalerie:

Hezký večer,

jsem nově majitelem 3+1 v devítipatrovém paneláku. Byt se nachází ve 2. NP, je v něm nově udělaná koupelna a WC s ventilátory vybavenými elektrickými žaluziemi a časovači. V kuchyni je digestoř s vlastním ventilátorem. Byt má plastová okna a nebyl zateplen.

Setkávám se ale s tím, že pokud sousedé (dle směru zvuku nejspíše nad) pustí ventilátor, tak se bytem line stálý hučivý zvuk, podobný meluzíně. Dokonce ani vyzdění jádra tento problém nevyřešilo. Zvuk je ale paradoxně nejvíce slyšet v obýváku, ale okamžitě zmizí, když už jen klikou pootevřu okno nebo dveře na lodžii na "mikroventilaci". Jak ventilace dojede, je opět klid.

Zkusil jsem letmo poutáhnout okna a dveře v obýváku, ale nepomohlo. Mým podezřením je, že spuštěním jejich ventilace vzniká podtlak, který hledá kdejakou škvíru, kterou by nasál zvenčí vzduch. Ještě mě napadlo se podívat, zda-li nejsou zacpané otvory ve špajzce.

Prosím, řešil někdo podobný problém nebo by věděl, kam se podívat? Budu vděčný za jakoukoliv věcnou radu, děkuji.

PS: V příloze zasílám spíše informativní půdorys, pro představu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 25.02.2019 23:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
Nejprve se pokuste zjisit co kam fouká nebo táhne. To znamená před odsávací mřížky přidržet nabo nalepit pásek vlajícího alobalu, tak 5 cm od povrchu. Ten se prouděním někam ohne nebo přisaje. Dá se podle toho poznat přibližně i síla tahu. Při tom můžete otvírat třeba i okno a pozorovat změnu směru nebo intenzity. Změřit i poté co soused nic neodtahuje.
Pro představu obrázek.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama