Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Profukovani nad parozabranou

Autor: pavel tweety
Datum: 26.02.2019 15:09
uživatel: 123503

Zdravim,je to par dní co jsem dodelal zatepleni podkrovi a parozabranu.Na zateplení jsem si dal obzvlast zalezet a na na pojeni parozabrany take(prilepeno tmelem na obvodove zdi,veškerý průřez od kabelu pečlivě zalepen).Ted otazka?Kdyz venku fouka a okno v místnosti zavrene tak se parozabrana nehne ale jak otevru okno tak vidim jak se nafukuje do mistnosti,je to normalni?SDK tam jeste neni,dvakrát jsem to rozebral abych se ujistil ze nikde neni nejake místo bez zatepleni a nikde nic..Radsi se zeptam abych nesundaval pak.znovu sadrokarton..

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
pavel tweety03.03.2019 11:28
pavel tweety27.02.2019 18:04
Filip Filip27.02.2019 17:28

Datum: 27.02.2019 17:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Ano, je to normální. Minerální vlna pro proudění vzduchu představuje naprosto zanedbatelný odpor. A jakmile na půdě je přetlak vzduchu, tak se parozábrana vyduje směrem do místnosti. Pokud je okno zavřené, tak se nic neděje, protože ten přetlak je tak malý a okna tak těsná, že to přetlak z půdy nepřetlačí. Nicméně naopak to asi nefunguje, i když by byl v místnosti přetlak, protože se parozábrana akorát natlačí na minerální vlnu ( předpokládám, že zrovna u Vás je minerální izolace přímo na minerální vlně.
Pokud byste tam měl nějakou montážní mezeru, tak ba se parozábrana chovala jako membrána a při změně tlaku by se pohybovala jak do místnosti, tak i směrem na půdu.
Filip

Datum: 27.02.2019 18:04 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,uf uz jsem se lekl ze je neco špatně..Ano mate pravdu,pod parozabranou bude jeste poveseny rost z cd profilu a SDK.Mezeru nechavam právě kvůli vedení elektroinstalace do zásuvek v pricce a na stropě kvuli bodovkam a elektroinstalaci.Jen mam trochu strach aby treba to nedelalo potom nejakou paseku po zaklopeni SDK,aby to tam.treba nevlalo az neroztrhlo.Navic jsem.pouzil drahou folii od isover vario xtrasave ktera byla.celkem draha a nerad bych aby se porusila..Ale asi to az moc resim..Dekuji

Datum: 03.03.2019 11:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den,tak dneska kdyz fouka silny vitr tak se dostane vzduch az za parozabrana viz foto..Neni ze by parozabrana vlala ale nafoukne se.Je to take normalni?Tentokrát to dela i kdyz je okno zavrene.Dekuji

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.